Вітаємо з Великоднем! Музична добірка від філармонії

05.05.2024
Опис

У світлий день Воскресіння Христового наші серця та думки наповнюються любовʼю, вдячністю та надією, а Великоднє свято підсилює віру в перемогу світла над темрявою та добра над злом. Бажаємо вам миру та радості, безпеки та Божої опіки.

В день, коли усіх єднає молитва ми ділимося добіркою духовної музики, що прозвучала в програмах філармонії. Христос Воскрес!

Петеріс Васкс. “Pater Noster”

Як розповів Петеріс Васкс в одному з нещодавніх інтерв’ю, “після великих трагедій та великих страждань люди розуміють, що світ, де матеріалістична сторона має надто велику роль, — це шлях неправильний. Мені здається, має відбутися переоцінка: люди після війни фізично відновлюватимуть і відбудовуватимуть свою країну, свою Батьківщину, але водночас важливо розуміти, що є цінності більш значущі, ніж культ матеріального, в якому, можна сказати, ми всі тонемо. Культура — одна з таких цінностей”.

Виконавці:

  • Камерний хор «Gloria»
  • Володимир Сивохіп, диригент

 

Валентин Сильвестров. Гімн «Молитва за Україну» 

Валентин Сильвестров — це безперечно геній, композитор,  один з найвідоміших українських  митців у світі, з яким нам пощастило жити в один час. І ще більше пощастило, що ми маємо музику Сильвестрова саме зараз, коли кожен потребує бодай в музиці мати безпечний сховок, місце діалогу з собою.

Саме таким є талант Валентина Сильвестрова, його музика торкається найболючіших ділянок душі, забираючи біль та тривогу. Секретом майстерності композитор вважає вміння дослухатись до світу, чути його мелодію.

Виконавці:

  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Рафаель Понті, диригент

 

Олів’є Мессіан. «Visions de l’Amen» для двох фортепіано

«Амінь, слово Буття, яке веде до Одкровення; Амінь, слово Одкровення, яке є завершенням Буття», – ці рядки Ернеста Елло, римо-католицького письменника ХІХ століття стали натхненням для  циклу з семи п’єс французького композитора ХХ століття Олів’є Мессіана. Сім частин великої композиції в уяві автора є сімома музичними видіннями, що зображають живих істот,  вдячних за диво існування.

Композитор також розводить ролі двох фортепіанних партій: для першої заготовлено «ритмічні складнощі, кластерні акорди, все, що пов’язано зі швидкістю, шармом та якістю звука». Другій партії (яку Мессіан виконував сам) — надано «провідну мелодію, тематичні елементи, все, що потребує емоційності та сили». 

Виконавці:

  • Оксана Рапіта та Мирослав Драган, фортепіано

 

Мартин Леополіта . “Пасхальна Меса” (“Missa Paschalis”) Мартина Леополіти — виключний приклад українського музиканта епохи Відродження. Його монументальну “Пасхальну месу” — найбільш цілісний та характерний твір автора, що дійшов до наших днів пропонуємо почути у виконанні Львівського Камерного хору “Глорія”.

Виконавці:

  • Камерний хор «Gloria»
  • Володимир Сивохіп, художній керівник
  • Мар’яна Ферендович, диригентка

 

Астор П’яццолла.  “Ave Maria”, в аранжуванні Мирослава Скорика

Виконавці:

  • Львівський камерний оркестр «Академія» 
  • Ігор Пилатюк, художній керівник і диригент
  • Артур Микитка, керівник і концертмейстер

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...