Максимально допомагати Україні на своєму, культурному фронті – це найважливіша мета Львівської національної філармонії з перших днів повномасштабного російського вторгнення. День за днем, тиждень за тижнем філармонійні артисти та колективи ініціюють та долучаються до найрізноманітніших благодійних ініціатив на підтримку нашої України.
Важливу роль у цьому контексті відіграють закордонні проєкти, адже вони дають можливість зібрати кошти для постраждалих від війни українців, а також більше знайомити іноземців із українською культурою, постійно нагадувати про те, що на жаль, жорстока війна все ще триває…
В останній дні травня Академічний симфонічний оркестр «INSO–Львів» виступив на Фестивалі кіномузики у Кракові. Подія, у якій брали участь музиканти, мала назву «Composers4Ukraine». Також у події виступив Хор Pro Musica Mundi – постійний учасник фестивальних подій ще від моменту його заснування. До складу хору цього року також увійшли співаки, яким довелося покинути Україну через російську агресію.
У програмі концерту прозвучали твори кінокомпозиторів, написані спеціально з цієї нагоди або ж присвячені героїчному українському народу. Гості події почули композиції Джона Вільямса, Говарда Шора, Лоліти Рітманіс, Лори Карпман, Елліота Голденталя, Дієго Наварро, Тревора Морріса, Майкла Джаккіно та ін. Також у програмі вечора звучатиме справжній шедевр української кіномузики – музика до кінофільму «Тіні забутих предків» Мирослава Скорика.
У ці ж дні жіночий склад Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії виступив у Баварії із серією благодійних концертів «Україна в серці», метою яких був збір коштів для столичної лікарні ОХМАТДИТ, де сьогодні рятують життя наших діточок з Маріуполя, Ірпіня, Бучі та інших міст.
Під батутою Івана Чередніченка у програмі подій прозвучали твори знаних композиторів – Йоганна Себастьяна Баха, Семюела Барбера, Євгена Станковича, Ганни Гаврилець, Юрія Шевченка та Мирослава Скорика. Солювали у композиціях солістка Віденської опери Ольга Безсмертна, скрипалі Василь Заціха з Лозанни та Наталя Райтель з Мюнхена, флейтист Андрій Карпяк зі Львова та віолончеліст Олександр Пірієв з Києва.
Концерти відбулись у Мюнхені (28 травня), у муніципалітеті Гальфінґ (29 травня) та у місті Реґенсбурґ (30 травня).
У Німеччині також гастролювала балетна трупа Львівської національної філармонії ім. М. Скорика ТанцТеатр «Життя» під керівництвом народної артистки України Ірини Мазур. У Мюнхені, Нюрнберзі, Людвігсгафені, Гамбурзі, Берліні та Штутгарті колектив презентував німецькою мовою знаний мистецький проєкт «Ремінісценції.UA».
Майже двогодинне дійство відкриває забуті сторінки української історії, імена людей, які формували нашу націю, і саме за це й були знищені російським та комуністичним окупаційними режимами. Понад 300 років винищення нашого народу, незліченні заборони на право говорити, вчитися, писати рідною мовою, мільйони розстріляних, виморених голодом, жорстоко вбитих у тюрмах та на засланнях українців — історія нашої нації…
Зараз ця тема є надзвичайно актуальною у контексті повномасштабної війни росії проти України, адже через багато десятків років росія знову прагне стерти українську націю з лиця землі. Показ трагічних сторінок нашої історії багатотисячній іноземній публіці (проєкт перекладено німецькою мовою) дозволить більше розповісти про жорстоку російську агресію та жахливі події війни.
На початку червня артисти Академічного симфонічного оркестру взяли участь у відкритті 13-го Leo Festiwal у Вроцлаві. Подія відбулась за участі флейтистки Наталії Кожушко, жіночого складу Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, польського оркестру NFM «Leopoldinum». Диригувала Олена Короленко. У виконанні польських та українських музикантів звучали твори українських композиторів: Мирослава Скорика, Станіслава Людкевича, Якова Степового, Ганни Гаврилець, Євгена Станковича.
Такі гастрольні виступи зараз є надзвичайно важливими для України, адже завдяки їм публіка різних країн ще більше пізнає українську культуру. Це своєю чергою ще більше привертає увагу до України, допомагає у боротьбі з агресором та неабияк підтримує нас у складні часи. Саме тому Львівська національна філармонія ім. М. Скорика активно планує вже наступні проєкти та виступи як в Україні, так і за кордоном. Робимо все від себе залежне, щоби наблизити перемогу!
Фото – Monika Stolarska, Joanna Stoga/NFM, Ірина Мазур
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому