W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

20.06.2022
Опис

Нащадкам скажу — ми тут для вас і все.

Ви будете жити в тій Україні,

про яку ми мріємо

і яку ми зараз відвойовуємо!”

Василь Сліпак, 2015 рік

 

29 червня виповнюється вже шість років, як снайперська куля забрала життя львів’янина Василя Сліпака – видатного українського оперного співака, соліста Паризької Національної Опери, волонтера, учасника російсько-української війни, Героя України, кавалера ордена «За мужність» І ступеня.

Маратон був започаткований у 2017 році Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика та щороку символічно проводиться в останні дні червня. Він об’єднує музикантів з багатьох країн, а події маратону відбуваються у різних куточках світу. Цьогоріч концерти пройдуть в Україні, Швейцарії та Франції.

 

Напередодні львівського відкриття 6-го Маратону WLIVE, традиційно у Парку Андре Сітроена (Parc André Citroën) у Парижі відбудеться пікнік, присвячений Василю Сліпаку. Подію організовує асоціація «Перетинаючи Європу» та волонтерська ініціативна «Українське братство». Захід розпочнеться 26 червня о 16:00 та буде втілений «у форматі «теплих спогадів» друзів і шанувальників та усіх небайдужих до пам’яті героя України, лідера української громади в Парижі Василя Сліпака.

«Ми продовжуємо його справу. Найбільше чого б він бажав, це продовження боротьби й допомоги військовим», – йдеться в анонсі події. Саме тому під час пікніка відбуватиметься збір благодійної гуманітарної допомоги для українських військових.

Детальніше про подію та список потреб можна знайти за посиланням.

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

28 червня о 19.00 відбудеться відкриття 6-го міжнародного музичного Маратону пам’яті Василя Сліпака (WLIVE) «Василь Сліпак для ПЕРЕМОГИ!» у Львівській національній філармонії ім. М.Скорика.

У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії ім. М.Скорика, вокального ансамблю «Kalophonia», співака Назара Савка та скрипаля Миколи Гав’юка, прозвучать твори видатних українських композиторів та українські пісні.

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням.

Усі кошти від продажу благодійних квитків будуть передані на потреби нашої львівської 80-ї ОМДШБ для придбання автомобілів та термовізійних дронів.

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

28 червня концерт пам’яті Василя Сліпака також відбудеться у Церкві святого Мартіна у муніципалітеті Цухвіль, що у Швейцарії. Подія розпочнеться о 20:00.

На концерті виступлять Микола Посошко (10 років), Микита Суховієнко (13 років) і відома українська скрипалька Богдана Півненко (викладачка двох дітей). На фортепіано їм акомпануватиме Анна Посошко.

Микита, Микола та їх мати зараз живуть у друзів у Боллігені (кантон Берн). Їх український дім у Сіверськодонецьку знищили росіяни. Зараз діти продовжують заняття у бернських музичних школах. Концерт має благодійну мету, а зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу музикантам та їхнім родинам в Україні.

Програма швейцарського концерту в рамках Маратону:

Мирослав Скорик. Мелодія

Шарль-Огюст де Беріо. Сцена балету

Франца Дрдла. Кармен-Фантазія

Мирослав Скорик. Елегія

Валентин Сильвестров. Пісні без слів

Юлій Мейтус. Allegro

Мирослав Скорик. Карпатська рапсодія

Лев Колодуб. Ескіз молдовського зразка

Фріц Крейслер. Малий віденський марш

Йоганнес Брамс. Угорський танець № 5

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

29 червня о 17.30 у Концертному Залі Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика міжнародний маратон пам’яті Василя Сліпака продовжить  концерт “W Live. З Любов’ю з Франції” Серін де Лабом — французької сопрано корейсько-американського походження, яка співала в 11 різних концертах заради миру та благодійності для України в районі Берліна. 30 травня Серін приїхала до Львова в імпровізовану подорож, бажаючи поділитися музикою з українцями, висловити своє захоплення стійкістю і мужністю народу України та підтримати його. У концерті разом із вокалісткою ви почуєте знаних львівських піаністів Оксану Рапіту та Мирослава Драгана.  Музиканти виконають твори світових класиків оперного репертуару.

Детальна інформація про подію за посиланням.

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

Також 29 червня в рамках маратону пам’яті Василя Сліпака у Львові відбудеться концерт віолончельної музики «Молитва для Василя».  Концерт відбудеться О 19:30 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла Денис Литвиненко виконає дві сюїти для віолончелі (№1 та №2) Йоганна Себастьяна Баха. У пам’ять видатному Українцю та усім загиблим внаслідок жорстокої війни росії проти України прозвучить тужлива лемківська народна пісня «Плине кача».

Детальна інформація про подію за посиланням.

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

Ще одна подія в рамках Маратону відбудеться 30 червня  о 19:00 в Українському культурному центрі імені Василя Сліпака (Париж, Франція). Концерт пам’яті Василя Сліпака зіграє київський фортепіанний дует Kyiv Piano Duo»): Олександра Зайцева – Дмитро Таванець.

Олександра Зайцева та Дмитро Таванець закінчили Національну музичну академію України. Дует має широкий репертуар композицій для фортепіано в чотири руки, для двох фортепіано та концертів з оркестром. Вони є засновниками та художніми керівниками Міжнародного фестивалю камерної музики в Києві (Chamber Music Session).

Програма концерту:

Ференц Ліст. “Мазепа”

Михайло Швед. “Відзвуки”

Євген Станкович. “Прадавні гірські танці Верховини”

Каміль Сен-Санс. “Танок Смерті”

Йоганес Брамс. “Німецький реквієм”

Львівська національна філармонія - W LIVE. 6-й Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака

 

Партнери Маратону WLIVE-2022:

Фундація Василя Сліпака

Посольство України у Франції

Постійне представництво України при ЮНЕСКО

Асоціація “Перетинаючи Європу”

 

Запрошуємо вшанувати пам’ять видатного Українця!

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...