Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок»

Загальна інформація

Ансамбль «Високий Замок» розпочав діяльність восени 1997 року. Всі учасники колективу є професійними музикантами, котрі об’єднані ідеєю популяризації української класичної та народної музики. З серпня 1999 року цей унікальний ансамбль працює у Львівській обласній філармонії. А унікальний він своїм інструментарієм і своєрідним стилем. Кожен учасник блискуче володіє не тільки своїм основним інструментом, але й широким набором інших інструментів, що дозволяє виконувати твори різних епох, стилів і напрямків в їх автентичному звучанні.

Завдяки високій виконавській майстерності та репертуарній багатогранності інструментальний ансамбль «Високий Замок» є бажаним гостем на різних відкриттях, конференціях, виставках-презентаціях та ювілейних святкуваннях: 90-річчя Злуки ЗУНР та УНР (Оперний театр), відкриття музею сакрального мистецтва (Храм Климента Шептицького, Львів), відкриття авторської виставки «Видива Василя Вовкуна»,100-річчя Львівської картинної галереї, відкриття мистецької виставки-продажу Kunstmarkt (м.Рюккерсфельд, Німеччина), відкриття виставки-презентації Львівської області ( Київ-ВДНГ), відкриття виставки-презентації нової моделі «Volkswagen-Transporter» Т-5 (м.Брауншвайг, Німеччина), концерт у Львівській філармонії на честь приїзду до Львова папи Іоанна Павла II, літературні читання Ліни Костенко у Бонні (Німеччина), відкриття мистецької виставки «Meeresträume» в рамках проведення EXРО-2000 Hannover (м.Вільгельмсгафен, Німеччина) та багато інших.

Ансамбль «Високий Замок» був учасником багатьох спільних акцій разом з дипломатичними корпусами та посольствами України у Німеччині (Бонн), у Білорусі (Мінськ), у Бельгії (Брюссель), у Польщі (Варшава). У січні 2001 року «Високий Замок» виступав на урочистостях відкриття українського посольства у Берліні (Німеччина).

За час своєї діяльності ансамбль плідно співпрацював з танцювальними колективами з Канади «Євшан» (м.Саскатун) та «Барвінок» (м.Міссіссага), з німецькими хоровими колективами «MAX-REGER» (Бранд) та «АCОRDIS» (Ельзенфельд), з ансамблями «Avel Dro» (Франція), «Hinterberger Trio» і «Duo Zeitenklänge» (Австрія), з мистецькими спілками «Kulturelles Komitee» (Ойпен, Бельгія), «Bleibuir» та «Rheihgauer Kunstverein» (Німеччина), з державними театрами Німеччини у містах Касселі, Гьоттінгені, Ашафенбурзі, приват-ним театром у Денберзі.

Інструментальний ансамбль «Високий Замок» багато гастролює не тільки по Україні (концертні зали Західної України, Полтавщини, філармонії Одеси та Вінниці), а також у Польщі, Білорусі, Угорщині, Бельгії, Голландії, Іспанії та Німеччині. Він бере участь у багатьох міжнародних фестивалях:
– квітень 2000р. – «Захід-Схід» , Зелена Гура, Польща;
– травень 2000р. – «Віртуози», Львів;
– червень 2002р. – «Фестиваль камерних ансамблів», Варшава, Польща;
– січень 2005р. – фестиваль політичної культури «Майдан», Київ;
– серпень 2005р., 2006р. – «Молоді митці», Байройт, Німеччина;
– жовтень 2006р. – фестиваль ретро-пісні ім. Б.Весоловського, Львів;
– серпень 2008р.- етно-фестиваль “Чисті джерела Бугу”, Верхобуж, Україна.
– травень 2009р. – «Віртуози», Львів;
– липень 2009р. – VIII Eurofolk, Замосць, Польща
– квітень 2010р. – «Прикарпатська весна», Івано-Франківськ, Україна
– травень 2011р., червень 2013 – «Віртуози», Львів;
. липень 2014р. – «Лемківська ватра», Ждиня, Польща.
– березень 2015р. – «Бах-маратон», Львів, Україна
– серпень 2015р. – «Музика старого Львова», Львів, Україна

У доробку колективу чотири компакт-диски: «Перлини класичної музики», «Весела мандрівка» , «Христос ся рождає» та «Повстанське танго».
У травні 2009 року інструментальний ансамбль «Високий Замок» за наказом Міністерства культури і туризму був удостоєний почесного статусу «Академічний».

Поділитись