Бенджамін Лоеб – диригент (CША)

Загальна інформація

Кваліфікований художній адміністратор, досвідчений соліст, концертмейстер, диригент, аранжувальник, викладач та підприємець Бенджамін Лоеб працює головним виконавчим директором симфонічного оркестру Чотирьох Міст (Айова) з 2013 року. Його виступи були описані у газеті The Boston Globe як: «[його] енергійна, цілеспрямована гра, показує наскільки рівноцінним є партнерство, конкуренція, взаємний пошук і т. д. що робить цю музику живою». У травні 2015 року він виконав «Інтерплей» Мортона Гулда з Бостонським оркестром популярної симфонічної музики на запрошення та під керівництвом Алана Гільберта, музичного директора Нью-Йоркської філармонії. Він також співпрацював з багатьма іншими диригентами, серед яких ДжоАнна Фаллетта, Карл Сент-Клер та Россен Міланов. Його репертуар досить різноманітний – від концертів Бетховена та симфоній Брукнера до записів італійських мадригалістів 16-го століття із Йо-Йо Ма, а також тури з популярними рок-музикантами та світові прем’єри найсучаснішої авангардної музики.

На запрошення Державного департаменту Сполучених Штатів Лоеб провів турне в Аргентині та Уругваї, даючи концерти музики Скотта Джопліна, а також проводячи майстер-класи з молодими оркестрами та молодими музикантами. Він записав диски з такими лейблами як Naxos, CBC і DSCLabel. Він вивчав диригування у Густава Майєра в консерваторії Пібоді, отримав диплом магістра в Кертісовому інституті музики, доктора музичних мистецтв в Джульярдській школі та диплом бакалавра Гарвардського університету.

Нещодавно він виконував обов’язки виконавчого директора симфонічного оркестру Великого Бриджпорту та музичного директора Нью-Гемпширського музичного фестивалю 2011 року. Будучи асистентом диригента симфонічного оркестру Ель Пасо, Лоеб заснував та став виконавчим та музичним директором симфонічного молодіжного оркестру Ель Пасо, де грають найкращі молоді музиканти з Ель-Пасо, півдня Нью-Мексико і району Хуарес. Він також є засновником та керівником міжнародного семінару та фестивалю диригентів, який вже в тринадцятий раз відбувається по всьому світу, востаннє у філармонії ім. Богуслава Мартіну в місті Зліні, Чеська Республіка.

Бенджамін Лоеб живе зі своєю дружиною, Кьюен, 11-річною донькою, Анною Софією Уні, 9-річною Лулу Сонечко і 6-річним сином Раяном Тако у Давенпорті, штат Айова. Час від часу він продовжує по всьому світу як піаніст, диригент, викладач та менеджер. Лоеб цікавиться не лише музикою; він ставив п’єси, готував їжу для гурманів, готував до Принстонського прослуховування понад 500 чоловік, а також грає і насолоджується майже кожним видом спорту. Він є активним членом Ротарі Клубу Давенпорту. Більше того (що найважливіше), він є по життєвим фанатом «Даллас Ковбойс».

Поділитись