В’ячеслав Полянський – фортепіано

Загальна інформація

В’ячеслав Полянський – професор, Заслужений діяч мистецтв України, Лауреат міжнародних джазових фестивалів.
Отримав фундаментальну музичну освіту у Львівській музичній академії, після закінчення якої почалася його активна творча діяльність. Сьогодні це ім’я широко відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Як соліст, а також у складі різних колективів, включаючи симфонічні оркестри і створений спільно з піаністом Юрієм Бонем єдиний в СРСР джазовий фортепіанний дует, гастролював більш ніж в 100 містах – від Далекого Сходу до берегів Ла Манша, а також США, брав участь в численних музичних форумах і фестивалях. Його імпровізації відрізняються особливою вишуканістю та чистотою стилю. У творчому доробку В’ячеслава Полянського декілька альбомів фортепіанної імпровізаційної музики, один з яких – в дуеті з сином, Заслуженим діячем мистецтв України, Тимуром Полянським.
Коло його інтересів досить широке, оскільки, окрім активної виконавської і педагогічної діяльності, він активно працює як композитор в області театру, кіно і естради. Серед сучасних авторів, працюючих в цих жанрах, небагато знайдеться тих, які створили таку кількість театральної музики. В’ячеслав Полянський поставив свого роду рекорд, написавши музику більш ніж до 200 театральних вистав, які успішно йдуть як в Україні, так і далеко за її межами, в Росії, Франції, Польщі. Серед них опера-пісня “Лівша”, музичні драми “Роксолана”, “Маленькі трагедії”, мюзикли “Чума на обидва ваші будинки”, “Регтайм для мандоліни” “Насмішниці Віндзора”, а також спектаклі для дітей різного віку, на матеріалі яких випущена серія компакт-дисків під назвою “Музичні казки від В’ячеслава Полянського”.
В’ячеслав Полянський також автор багатьох наукових статей, навчальних посібників та книг з джазової тематики, зокрема “Королі джазу”, “Стилістика раннього джазу”, “Негритянські блюзи” та ін. В активі цього універсального музиканта записи компакт-дисків “Імпровізації на світові хіти”, “Імпровізації при свічках” і “Спиричуэлс” з відомою джазовою співачкою Наталією Гурою. Статті про нього розміщені в двох енциклопедіях.
В’ячеслав Полянський – безперечне яскраве явище на нашій сцені.

Поділитись