Гражина Аугусцік – вокал

Загальна інформація

Гражина Аугусцік – вокалістка, аранжувальник, композитор, продюсер і лідер власного колективу. Понад 30 років живе в США, але ніколи не відмовлялася від своїх польських коренів. Після завершення студій у Польщі та запису першого альбому Sunrise Sunset в 1988 році вступила до престижного музичного коледжу Берклі в Бостоні (США). Диплом отримала в 1992 році з рук Філа Коллінза та Ела Джерро.

З 1994 року живе в Чикаго, де багато концертує, записує власні компакт-диски, бере участь у багатьох джазових і андеґраундових проектах, записах інших виконавців, провадить власний лейбл в GMARecords. Записала і випустила 19 сольних альбомів, 11 з яких у своїй власній компанії, у більше ніж 20 брала участь в якості запрошеного виконавця. Її проекти натхненні класичною музикою, етнікою (в тому числі клезмером), латиною, а також лондонським андеґраундом. Двічі виступала на одному з найбільших джазових фестивалів у світі Chicago Jazz Festival та багатьох інших престижних джазових імпрезах. За результатами опитування Jazz Forum Magazine 5 разів отримувала звання кращої джазової співачки. Американські критики вважають Гражину Аугусцік однією з найцікавіших постатей на світовій джазовій сцені.

Її проект Chopin World Sound був визнаний критиками Chicago Tribune однією з 10 найважливіших музичних подій за останніх тридцять років у Чикаго.

Гражина Аугусцік є лауреаткою низки престижних нагород, в тому числі Відзнаки Міністерства культури і національної спадщини Польщі і мера її рідного міста Слупська. Паралельно з вокальною кар’єрою реалізує себе як незалежний продюсер, зокрема, працювала над двома останніми альбомами Патриції Барбер для Blue Label.

У 2016 році заснувала фундацію Sounds and Notes, а в лютому 2017 року організувала перший фестиваль в Чикаго Шопен в місті. Наступна едиція фестивалю відбудеться в лютому 2018 року.

Поділитись