Джонатан Плоурайт – фортепіано

Загальна інформація

Джонатан Плоурайт – один із найвідоміших піаністів сьогодення, знаний передовсім як палкий популяризатор польської музики. Британець за походженням, уславлений критиками за унікальну “трансцендентну” техніку, Плоурайт відомий не лише як інтерпретатор Шопена та Падеревського, але й першовідкривач і пропагандист менш відомих представників польського романтизму, таких як Зигмунт Стойовський, Генрик Мельцер-Щавінський чи уродженець Львова Александер Зажицький.

У шопенівськім 2010 році записав диск Hommage à Chopin, який демонструє натхненну польським генієм програму з творів композиторів різних країн та епох (ХІХ і ХХ ст.). Альбом потрапив до Top 20 записів класичної музики і був удостоєний низки престижних відзнак, таких як Премія німецьких критиків звукозапису, Вибір редакції журналу Gramophone, відзнака Золотий діапазон, а також Альбом тижня радіо ClassicFM i ABC ClassicFM.

Його перший запис рідко виконуваних творів Падеревського спонукав фонд in Memoriam запросити Плоурайта в 2001 році до Варшави для виконання заключного концерту святкувань Року Падеревського. Великим успіхом користувався і запис надскладної Сонати Падеревського, здійснений у 2007 році (Hyperion). До 150-річчя з дня народження Падеревського в листопаді 2010 року британський піаніст виконав низку концертів у різних музичних центрах США, а також сприяв відродженню Фестивалю Падеревського як щорічної події на «американській батьківщині» музиканта, в Пасо Роблес.

Наступний альбом піаніста, Hommage à Paderewski (2011), був заснований на схожій до шопенівського ідеї і невдовзі став Альбомом тижня від Daily Telegraph в номінації «Класична музика».

Джонатан Плоурайт є Золотим медалістом Королівській академії музики, а з 2014 року її членом, Фулбрайтівським стипендіатом, лауреатом численних конкурсів. Завідує кафедрою клавішних інструментів університету Чичестера і є викладачем кафедри клавішних інструментів Королівської консерваторії Шотландії. Проводить численні майстер-класи, консультації, є членом журі міжнародних конкурсів та премій.

Поділитись