Зигмунд Магера – тенор (Краків, Польща)

Загальна інформація

Засновник та художній керівник «OCTAVA ensemble», творець «ANNUM festival» (єдиний у Шльонську цілорічний фестиваль давньої музики), співзасновник нового польського видавництва компакт-дисків «ORPHEÈ Classics», заступник художнього керівника Ансамблю пісні та танцю Шльонськ ім. С. Гадина, диригент.

Закінчив з відзнакою Музичну академію в Кракові, де отримав науковий ступінь доктора. Лауреат численних нагород на міжнародних диригентських конкурсах. Як диригент співпрацював з Вроцлавською оперою, Capella Cracoviensis, Краківською оперою, хором Польського радіо, хором та оркестром Музичної академії у Кракові, Краківським камерним хором та ін. Двічі отримав стипендію міністра культури, наукову та творчу стипендію міста Кракова (галузь: управління культурою).

Брав участь у багатьох концертах та найважливіших музичних фестивалях у всьому світі.

Організатор, творець та координатор численних культурних заходів та міждисциплінарних мистецьких проектів, для яких він запрошує до співпраці та залучає музикантів з усієї Європи, співпрацюючи з найкращими виконавцями.

Він ініціював безпрецедентну музичну подію європейського масштабу, здійснивши прем’єру в історії музики, яка була повним образом творчості Бартломея Пенкеля.

Проект ґрунтується на глибоких музикознавчих дослідженнях, виконаних в архіві Королівського замку на Вавелі, реалізований вже більше 3 років близько 100 артистами. Про високу оцінку його реалізації свідчить факт, що серед його стратегічних партнерів знайшлися всі флагманські установи та державні структури, відповідальні за польську культуру та її промоцію, зокрема: Міністерство культури та національної спадщини, Національний центр культури, Малопольське воєводство, уряд Кракова, FiNA – Національна фільмотека – Інститут аудіовізуальний, Інститут музики та танцю, Інститут Адама Міцкевича, Польське радіо Програма 2, Музичний Рух та ін.

Відповідальний за співпрацю та мистецьку програму провідних польських музичних фестивалів, координацію міжнародних концертних турів або постановок оперних творів, виконаних у рамках циклу мистецьких проектів BOOM Підкарпацької філармонії ім. А. Малавського в Жешуві. Одночасно він проводить педагогічну діяльність.

Поділитись