Лілія Коструба – сопрано

Загальна інформація

Заслужена артистка України. Народилася в місті Золочів на Львівщині. Закінчила Львівське державне музично-педагогічне училище та Львівську консерваторію ім. М. Лисенка у класі сольного співу доцента Т. Карпатської та камерного співу проф. М. Логойди. З 1990 р. – солістка Львівської обласної філармонії (сопрано).

Концертний репертуар співачки великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно – ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Це музика європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австрійсько-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських композиторів. Всі твори виконує мовою оригіналу. Підготувала понад 20 сольних програм, більшість з яких з успіхом прозвучали в концертних залах Львова та України. Серед них: «Концерт з творів композиторів Іспанії», «Пісні Ф. Шопена», «Романси та арії В. А. Моцарта», «Нев’янучі шедеври Дж. Верді», «Від Моцарта до Брамса», «Славетній Соломії», «Верніться, сни мої прекрасні» (з творів Остапа і Нестора Нижанківських), «Вокальна Франкіана», «Лети, моя пісне» (Львівське ретро), «Осінній вальс» (з творів А.Кос-Анатольського), «Галицький солоспів».

Тривалий час співпрацює з Музично-меморіальним музеєм С. Крушельницької у Львові та Львівським національним музеєм Івана Франка.
Л. Коструба є ініціатором та мистецьким координатором багатьох проектів. Завдяки її організаторським здібностям львів’яни вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом Школи українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня 2008 р. в Концертному залі філармонії і був приурочений до 75-ої річниці Голодомору.

У 2012-13 рр.. з великим успіхом пройшли театралізовані концерти суто українською мовою «Ох, ця оперета!» за участі всіх солістів філармонії, автор сценарію та керівник – Лілія Коструба.

Здійснила комп’ютерний набір, упорядкувала і видала чотири нотні збірки: дві з творів А.Кос-Анатольського, «Вокальні та інструментальні твори Богдана Дрималика», «Вокальні твори Остапа Нижанківського», до яких увійшли не лише відомі твори, а й ті, що були до цього часу в рукописах. У співпраці з Ярославою Матюхою записала компакт-диски «Осінній вальс» з творів А. Кос-Анатольського та «Галицький солоспів, з Мирославом Драганом «Вокальні твори Остапа і Нестора Нижанківських».

Лілія Коструба багато виступає не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох концертах і фестивалях за кордоном, з успіхом гастролювала у Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії. Має записи на Львівському радіо і і.

Участь у фестивалях:
квітень 1991 – Фестиваль «Музика українського зарубіжжя» (Львів, Україна)
травень 1991 р. – «І Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych» (Краків, Польща)
травень 1999, 2000, 2001 – Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози” (Львів, Україна)
квітень 1998 , серпень 2003 , травень 2005 – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej (Тарнів, Польща)
червень 2005 – Wielokulturowy Festiwal «Galicja» (Красічин, Польша)
жовтень 2006 – «Фестиваль ретро-пісні ім. Б.Веселовського» (Львів, Україна)
жовтень 2006 – ХІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики (Львів, Україна)
грудень 2007, листопад 2008, грудень 2009, грудень 2011, грудень 2012 – Міжнародний музичний фестиваль ім. А. Кос-Анатольського (Коломия, Україна)
грудень 2008 – Фестиваль класичної та сучасної музики «Класік-модерн» (Хмельницький, Україна)

Нагороди:
Дипломи Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації за високу виконавську майстерність, популяризацію музичного мистецтва та з нагоди ювілею (2010)
Почесна грамота Міністерства культури України та Центрального комітету профспілки працівників культури України (2013)
Грамота Львівської обласної ради з нагоди 30-річчя творчої діяльності (2013)
Премія імені Станіслава Людкевича (2013)

Сайт: http://kostruba.com

Поділитись