Максим Зеккіні, фортепіано (FR)

Загальна інформація

Переможець багатьох національних та міжнародних конкурсів та фондів, молодий піаніст дивує не стільки віртуальністю своєї гри, скільки своїм сміливим підходом: повернути популярність репертуару для лівої руки. Він виступає з концертами у сорока країнах, а його дискографія – «Антологія творів для лівої руки» (перша у фонографічному виданні), опублікована лейблом Ad Vitam Records / Harmonia Mundi, розповсюджується по всьому світу.

За спиною у Максіма Зеккіні багатий класичний репертуар і довгий творчий шлях. Цьому талановитому виконавцеві, якому притаманна легкість і вправність, була гарантована блискуча сольна кар’єра.

Максім Зеккіні народився у 1979 році, почав грати на фортепіано у 5 років. Згодом Максім Зеккіні вступив до Вищої національної музичної консерваторії в Ліоні (курс Жері Мутьє і Даніель Рено-Фаскель), яку закінчив з відзнакою і отримав диплом про вищу музичну освіту.

Після цього, Максім Зеккіні продовжив навчання у Вищій національній музичній консерваторії Парижа на курсі вдосконалення майстерності Жана-Франсуа Ейссера. Максім Зеккіні – перший французький піаніст, який отримав диплом престижної Академії «Incontri col Maestro» в Італії.

Переможець Міжнародного конкурсу в Аркашоні у 2000 р., володар першої премії за одноголосним рішенням журі Конкурсу Нормандського Форуму, лауреат Фонду Cziffra, лауреат Конкурсу RagusaIbla на Сицилії в 2002, володар першої премії за одноголосним рішенням журі Міжнародного конкурсу у Варенні на озері Комо в Італії. Максім Зеккіні також є лауреатом-стипендіатом премії «Покликання» Фонду Марселя Блештейна-Бланше, Фонду Меєра і Музичного меценатства «Société Générale», а ще його підтримав Фонд «Bru Zane» (Венеція).

Концерти у сорока країнах

Максім Зеккіні регулярно виступає в Парижі (концертний зал Salle Gaveau, театр Шателе, концертний зал Salle Cortot, театр Маріні …), на численних фестивалях та концертах у близько сорока країнах світу (гастролі в Італії, Німеччині, Великобританії, Китаї, Південній Кореї, Японії, Південній Африці, Індії, Австралії, Центральній Америці…).

Максім Зеккіні виступав в Пекінській опері, Шанхайській опері, Київській філармонії, давав концерти з Малайзійським національним симфонічним оркестром, оркестром Кейптауна (Південна Африка) та Національним оркестром Іль-де-Франс.

Його запис Антології творів для лівої руки у десяти дисках – сольного фортепіано, концертів для фортепіано та оркестру, камерної музики – є першим подібним виданням в історії. Сім дисків вже вийшли на лейблі Ad Vitam Records (Harmonia Mundi), що представлений по всьому світу.

Сьомий том, що з’явився у березні 2018 року, повністю присвячений сучасним композиторам: Мантовані, Дубуньону, Лув’є, Кондо, Оана, Меню, Дакрі, Дюре.

Преса одноголосно привітала цей проект: FFFF Télérama, Diapason, Le Monde, Pianist, Classica… Максім Зеккіні дав інтерв’ю на багатьох радіостанціях (France Musique, Radio Classique, France Inter, France Culture…), а також на телебаченні.

Еклектичний музикант, він оркестрував партитури для телебачення, був режисером мюзиклів, давав концерти зі співачкою Джулією Мідженс та актрисою Анук Еме. Як композитор, він є автором багатьох творів і транскрипцій, що вийшли друком у видавництві Durand-Salabert / Universal Music.
«Ніжність Моцарта, потужність 10». [журнал Pianiste]

«Максім Зеккіні – чудовий музикант і дуже багата особистість. Його гра справді жива і повна уяви, він може виконувати найтяжчі сторінки з репертуару з неймовірною легкістю». [Лоран Кабассо, концертант, викладач Консерваторії Парижа]

«У той момент, коли пальці піаніста Максима Зеккіні торкнулися клавіатури, почалася магія; зачарована публіка викликала молодого піаніста на біс тричі». [газета Le Républicain Lorrain]

Поділитись