Мацєй Командера – тенор (Польща)

Загальна інформація

Закінчив Факультет вокально-акторської майстерності в Музичній Академії імені Кароля Шимановського в Катовіце, Польща.

1998 року дебютував на сцені Сілезської Опери в Битомі, виконуючи партію Ґураля в „Гальці” Станіслава Монюшка. Протягом наступних сезонів опанував багато оперних ролей, серед яких зокрема: Альфред („Травіата”), Ісмаель („Набукко”), Манріко („Трубадур”), Радамес („Аїда”), Дон Карлос („Дон Карлос”), Герцоґ Мантуанський („Ріґолетто”)  Джузеппе Верді; Вальтер, Тангойзер („Тангойзер”), Зіґмунд („Валькірія”) Ріхарда Ваґнера; Йонтек („Галька”) Станіслава Монюшка; Каніо („Паяци”) Руджеро Леонкавалло; Турріду („Сільська честь”) П’єтро Масканьї; Дон Хосе („Кармен”) Жоржа Бізе; Манру („Манру”) Іґнація Яна Падеревського; Князь Шуйскій, Лжедмітрій І („Боріс Ґодунов”) Модеста Мусорґского; Лєнскій („Євґєній Онєґін”) Петра Чайковського. Працюючи в Сілезійській  Опері, вдосконалював свою вокальну майстерність на курсах майстер-класу Калуді Калудова та Александра Теліґі.
У сезоні 2003-2005 почав регулярно співпрацювати з Краківською Оперою, на сцені якої брав участь у постановці „Тоски” (Каварадоссі) i „Мадам Батерфляй” (Пінкертон) Джакомо Пуччіні, „Норми” (Полліоне) Вінченцо Белліні, „Страшного Двору” (Стефан) Станіслава Монюшка. 2011 року був номінований на отримання Мистецької Нагороди „Золота Маска” Маршалка Сілезького Воєводства в катеґорії „Вокально-акторська роль” за титульну роль в оперному спектаклі „Дон Карлос” Джузеппе Верді в режисерії Вальдемара Заводзінського на сцені Сілезької Опери в Битомі. Того ж року отримав Театральну Музичну Нагороду імені Яна Кєпури в катеґорії „Найкращий співак”.
Співпрацює з багатьма оперними театрами у Польщі та за кордоном в рамках різних музичних проектів: Балтійська Опера у Ґданську – „Ернані”, „Тоска”, „Мадам Батерфляй”; Опера Nova в Бидґощі – „Тоска”; Великий Театр у Лодзі – „Макбет”; Мазовецький Музичний Театр у Варшаві – Концерт до Дня Святого Валентина у Концертній Студії Польського Радіо; Театр Музичної Комедії в Санкт-Петербурґу; Държавна опера Варна в Болгарії – „Травіата”, „Трубадур”; Опера Стара Загора в Болгарії, Опера Констанца в Румунії – „Трубадур”; Опера в Банській Бистриці – „Трубадур”, „Ломбардійці” (словацька прем’єра), а також із мистецькими аґенціями: Bulcanto, Compani d’Opera Italiana di Milano, Supierz Artist Management, K-Promotion Kmoch.
У жовтні 2015 року взяв участь у постановці „Страшного Двору” Станіслава Монюшка на сцені Польського Суспільно-Культурного Осередку в Лондоні. У репертуарі ораторій і кантат співпрацює з більшістю естрадних філармоній Польщі. Має також багато ролей в оперетах і мюзиклах.
Протягом багатьох років перебуває під постійною вокальною опікою Маестро Вєслава Охмана.
4 червня 2016 дебютує на сцені Опери в Опаві (Чехія), виконуючи роль Каварадоссі в опері „Тоска”. 11 червня в Опері Nova у Бидґощі заспівав титульну партію в опері „Дон Карлос”. 1 і 2 жовтня 2016 року був знову запрошений Польським Суспільно-Культурним Осередком у Лондоні та виконав партію Кажімєжа в „Графині” Станіслава Монюшка.
Сьогодні задіяний у репетиціях „Ґопляни” Владислава Желенського (партія Кіркора) у Великому Театрі Національної Опери у Варшаві.

 

 

 

Поділитись