Назарій Стець – контрабас

Загальна інформація

Назарій Стець народився 13 червня 1991 року у місті Копичинці, що на Тернопільщині. Там же здобув початкову загальну та музичну освіти в школі-гімназії та місцевій музичній школі (клас скрипки) відповідно.

2006-2010рр. – навчання у Тернопільському державному музичному училищі ім. С. Крушельницької (клас контрабаса) у народного артиста України Феленчака В.А. За цих чотири роки довелось працювати чи не у всіх Тернопільських мистецьких колективах: Муніципальний Галицький камерний оркестр, симфонічний та камерний оркестри обласної філармонії, оркестр драматичного театру ім. Т. Шевченка. Виступав як соліст, ансамбліст та оркестрант на усіх місцевих концертних майданчиках. У 2008 році був одним із засновників колективу “Brio”, який виконує музику у етно-джазовому стилі.

2010-2015рр. – навчання у Національній музичній академії ім. П. Чайковського у класі заслуженого артиста України Мельника О.Й. Магістратура – диплом з відзнакою.

2015-2018 – асистентура-стажування у Національній музичній академії ім. П. Чайковського.

З 2011року працюю на основному місці роботи у Національному ансамблі солістів України «Київська Камерата», що спеціалізується на сучасній українській музиці. За сім сезонів виконав величезну кількість світових та українських прем’єр. Співпрацював з оркестрами Національної опери України, Національного радіо, Національним камерним оркестром “Київські Солісти”, Національним симфонічним оркестром, оркестром “Віртуози Києва”, ICulture orchestra (Польща), Moldovian Youth symphony orchestra (Молдова). Гастролював у Грузії, Молдові, Польщі, Франції, Білорусі, Люксембурзі, Омані, Кувейті, Бахрейні, Туреччині, Німеччина, Румунія, Великобританії, США, Швейцарії та Японії.

Виступав як соліст та у складі Ensemble Nostri Temporis, Ulysses Ensemble, Ricochet, Open Opera, New Era Orchestra, Nova Opera та Sed Contra Ensemble на таких фестивалях сучасної музики: Warsaw Autumn (Польща), Septembre Musical (Швейцарія), Manifeste (Франція), Britten-Pears Young Artist Programme (Велика Британія), Mishima Contemporary Music Days (Японія), “2 Дні і 2 Ночі нової музики”, “Контрасти”, “Київ Музик Фест”, “Одеса-Классік”, “ГогольFest”, Kyiv Contemporary Music Days (Україна).

З 2015 року співпрацюю з агенцією та одноіменним ансамблем UKHO. За 3 сезони було здійснено записи трьох монографічних CD для лейблів Winter & Winter, Kairos та Naxos із музикою Тошіо Хосокава, Стефано Джервазоні та Алессандро Сольбіаті, організовано три диригентських воркшопи, три воркшопи для молодих композиторів та здійснено три оперних постановки – “Limb” (Stefano Gervasoni), “Luce mie tradici” (Salvatore Sciarrino) та “Pane, Sale, Sabbia” (Carmine Cella).

З 2017р працюю викладачем по класу контрабаса та камерного ансамблю у Національній музичній академії ім. П. Чайковського.

У 2018 нагороджений премією ім. Л. Ревуцького Міністерства культури України за концертні виконання сучасної української музики.

Брав майстеркласи у таких контрабасистів: Nicolas Crosse, Chi-Chi Nwanokue, Jeff Bradetich, Leon Bosch, Hiroshi Ikematsu, Ruslan Lutsyk.

Був першим виконавцем контрабасових концертів Золтана Алмаші, Сергія Пілютікова, Едварда Кравчука, Аліси Заїки (Україна), Олександра Левковича (Канада), Юлії Мондуччі (Італія) та Мерісона Боргеса (Бразилія).

Граю на контрабасі, який виготовлено майстром Nikolay Tambovsky у США у 2014 році.

Поділитись