Олег Созанський – бандура

Загальна інформація

Олег Олегович Созанський (28 жовтня 1973, місто Великі Мости, Львівської області) — бандурист, заслужений артист України.

Навчався у Червоноградській СШ № 6 та Гірницькій музичній школі, яку закінчив у 1988 р. по двох спеціальностях — бандура та фортепіано.
У 1992 р., здобув музичну освіту як бандурист та хормейстер у Львівському державному музичному училищі ім. С.Людкевича(бандура — клас М.Наконечної, диригування — клас Н.Кос).

У 1997 р., закінчив навчання у Львівському вищому державному музичному інституті ім. М. Лисенка (тепер — Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, клас бандури професора Василя Герасименка). Володіє двома різними способами гри на бандурах «київського» та «харківського» типів.
Лауреат I-ї премії міжнародного та всеукраїнського конкурсів:

  • Всеукраїнський конкурс бандуристів (Дніпропетровськ, 1992, разом з Василем Лютим);
  • Міжнародний конкурс ім. С. Людкевича (Торонто 1995 р.).

Постійно представляє Україну на міжнародних фестивалях, конкурсах (Польща, Німеччина, Франція, Словаччина, США, Канада) як виконавець та педагог.

У репертуарі бандуриста — українські історичні думи, обробки народних пісень, інструментальні твори класиків та сучасних композиторів. Творча співпраця пов’язує музиканта зі знаними у світі камерними та симфонічними оркестрами: «Віртуози Львова», «Академія», оркестр Одеської філармонії, «Київська камерата»; Orkiestra Symfonichna Filharmonii Zielonogorskej, оркестр Запорізької філармонії.

З 2000 р. О. Созанський — викладач відділу народних інструментів Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької.
Являючись віце-президентом благодійного фонду «Кобзар» активно займається громадською діяльністю, а саме, у співпраці з «Bandura Faundation» (Canada), Школою гри на бандурі ім. Г.Китастого (USA), Centrum Inicjatyv Kulturalnych «Mytusa», фундацією «Cultura Animi» (Poland) організовує і проводить майстер-класи, семінари та конференції для бандуристів діаспори та України. Член журі Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Мистецький керівник табору “Кобзарська Січ” (Emlenton, USA).

З 1994 року триває творча співпраця О.Созанського з бандуристом Т.Лазуркевичем, з яким вони створили дует «Бандурна розмова». У складі цього дуету Олег Созанський успішно концертував у багатьох містах України, гастролював за кордоном, систематично брав участь у Міжнародних і Всеукраїнських музичних фестивалях (Київ, 1996—2010 рр., Харків,1998 р., Львів,1994-2012 рр., Польща 1994—2012 рр., Канада 1992 р.,1999 р.,2006 р.,США 2006—2009 рр.). У 2001 р., дует нагороджено дипломом «Найкращий музикант року» (м.Львів).

Дискографія. В активі музиканта записи CD: «Байда»«Бандурист»«Бандурна розмова I»«Бандурна розмова II»DVD «Струноспів». Аудіо-треки до фільму Є.Гофмана “Вогнем і мечем”.

Поділитись