Симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії

Загальна інформація

Луганська обласна філармонія – установа культури, що вже понад 75 років гідно представляє Луганську область в Україні та в світі, є активним популяризатором кращих зразків світової, української та сучасної класичної музики.
Симфонічний оркестр був організований влітку 1945 року. Оркестр Луганської обласної філармонії ще в ті часи пропагував українську музику і він був у числі найбільш передових колективів України. На ряду з проведенням авторських вечорів А. Штогаренка, А. Кос-Анатольського, Г. Майбороди, Л. Колодуба, М. Скорика, І. Карабиця, В. Губаренка, В. Бібіка, оркестр став основним учасником Першого Республіканського фестивалю симфонічної, камерної та хорової музики «Музичні прем’єри України».

У 1999 році відбулися перші закордонні гастролі симфонічного оркестру до Італії. Пізніше оркестр  гастролює в Іспанії, Австрії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Данії, Японії, Китаї та Норвегії. У 2004 році оркестр презентує початок концертних програм у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Соляна симфонія». За участю всесвітньовідомої оперної співачки, солістки Віденської опери, Народної артистки України Вікторії Лук’янець і під керівництвом диригента з Австрії Курта Шміда, з великим успіхом проходить перший концерт у соляній шахті м. Соледар Донецької області на глибині 288 метрів. Впродовж трьох років фестиваль відбувався за участі симфонічного оркестру Луганської обласної
філармонії в різних локаціях. І трохи пізніше єдиний в Україні спелеосанаторій м. Соледар, що спеціалізується на реабілітації пацієнтів в природної соляній шахті, натхненний таким проєктом, дає назву своєму закладу «Соляна симфонія».

У 2006 році Луганський симфонічний оркестр виконує «Реквієм» В. А. Моцарта спочатку у місті Луганську, а потім вперше на Батьківщині видатного композитора Моцарта – в Австрії. В цьому ж році симфонічний оркестр був удостоєний звання «Академічного». В 2007 році Луганський Академічний симфонічний оркестр бере участь у ювілейному всесвітньо відомому фестивалі «Двох Світів» (50th Festival Dei Due Mondi), який вважається одною з найвідоміших культурних подій Італії і єднає кращих артистів Європи та Америки.

В рамках Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», ініційованого Міністерством культури України,  артисти оркестру брали участь в  культурно-мистецькій акції «Нескорена Луганщина»  і  представляли  концертну  програму у  Національній філармонії України у Києві.

Впродовж своєї діяльності оркестр брав активну участь у всіх обласних заходах та святкуваннях. Неодноразово (до 24 лютого 2022 року) Академічний симфонічний оркестр виступав на площах м. Сєвєродонецька, двічі брав участь в урочистій зустрічі Президента України. Наразі Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії вже вдруге вимушений відновлювати свою діяльність на новому місці. В 2015 році у зв’язку із окупацією міста Луганськ, обласна  філармонія була переміщена до міста Сєвєродонецьк, де і було відроджено Академічний симфонічний оркестр та відновлена співпраця з видатними митцями і диригентами України та Європи. Артистів оркестру неодноразово відзначали заслуженими винагородами.   У 2022 році Луганська обласна філармонія знову була вимушена евакуювалася до Львова, де музикантам надали прихисток у Львівському органному залі.

Луганська обласна філармонія є одним із фундаторів культурного життя, головним принципом і метою якого є прищеплення любові до музичного мистецтва і відродження української культурної спадщини. Географія концертів артистів Академічного симфонічного оркестру сягає тисячі кілометрів. Незважаючи на труднощі, оркестр гастролює не тільки по містах України, а й проводить концерти у Європі, з метою донести правду про те, що відбувається наразі в містах України.

Поділитись