Тимур Полянський – фортепіано

Загальна інформація

Тимур Полянський, Заслужений діяч мистецтв України, професор Київського університету ім. Б. Грінченка, лауреат джазових фестивалів і міжнародного конкурсу “Jazz Improvisation” в м. Вільнюсі. За його власним визнанням, саме джаз відкрив йому “нові можливості піаністичної свободи і дозволив інакше поглянути на традиційне сприйняття академічної виконавської культури”.
Тимур Полянський успішно виступає як соліст, бере участь в найрізноманітніших по складу ансамблях, як наприклад з видатним вібрафоністом, солістом ансамблю “Кремерата Балтика” і володарем “Греммі” Андрієм Пушкарьовим, а також у фортепіанному дуеті з батьком, Заслуженим діячем мистецтв України В’ячеславом Полянським.
У його програмах представлена музика найрізноманітніших жанрів, стилів і напрямів від Й.-С. Баха до Д. Гершвіна, але головною темою його творчості є імпровізація, в якій він вдало поєднує вишуканість академічної школи з химерністю своєї джазової фантазії, таким чином вирішуючи одвічну суперечку “класиків” і “джазменів”.
Окрім виконавської і педагогічної діяльності, він активно працює в царині музики до театру, кіно і естради, співпрацюючи з відомими режисерами – Р. Віктюком, В. Малаховим, А. Дем’яненко, Д. Томашпольським, Р. Ширманом та ін. Тимур Полянський – автор музики до більш ніж 40 фільмів, в тому числі багатосерійних. Популярні телесеріали – «Міський романс», «Розплата за гріхи», «Тримай мене міцніше», «Поїзд милосердя», художні фільми «Моя бабуся Фанні Каплан» «Третій зайвий», «Квартет на двох», «Король, дама, валет», «Лід в кавовій гущі», «Уроки зваблювання» – це далеко не повний перелік кіноробіт, де звучить музика Тимура Полянського. Цікаво, що в багатьох фільмах та театральних виставах він виступає і як актор, і це ще одна надзвичайно цікава творча грань цієї талановитої людини. Також, у його доробку наукові статті та навчальні посібники з історії та теорії джазу: «Епоха регтайму», «Традиційний джаз», «Стилістика раннього джазу» та ін.

Поділитись