Шандор Карої – диригент

Загальна інформація

Народився в 1989 році в Мюнхені, виріс в швейцарсько-угорській родині. Музичну освіту отримав в Женеві, Флоренції та Відні. Як запрошений диригент він часто співпрацює з Симфонічним оркестром угорського радіо м. Будапешт, Симфонічним оркестром Алба Регія (Угорщина), Філармонійним оркестром Діну Ліпатті (Румунія), Симфонічним оркестром Collegium Musicum (Німеччина) та Оркестром Діжон Бургон (Франція). Його досвід запрошеного диригента також включає співпрацю з оркестром Північно-чеської філармонії, філармонійним оркестром м. Дьйор, Шенбруннським оркестром м. Відень, оркестром «Orchestre des Pays de Savoie». Шандор Карої також виступив в ролі асистента диригента Габора Такач-Надь з камерним оркестром Фестивалю Верб’є та оркестром «Manchester Camerata».

З 2014 по 2016 рр. Шандор Карої обіймав посаду музичного директора Студентського симфонічного оркестру м. Відень (ASO Wien), молодіжного оркестру, який бере активну участь в музичному житті Відня. З цим оркестром він часто виконував такі програми, як «Карміна Бурана» з понад 250 виконавцями на сцені, а також здійснював турне в Італії. Як оперний диригент він диригував постановками творів В.А. Моцарта «Так чинять усі» та «Весілля Фігаро» в Театрі Палацу Шенбрунн у Відні та в Шаффхаузені (Швейцарія). Він також диригував постановкою опери «Набукко» в Ульмі та виступив в ролі асистента диригента Інго Мецмахера в постановці опер Ріхарда Вагнера «Золото Рейна» та «Валькірія» в Женевському оперному театрі.

Шандор Карої опанував мистецтво віденської оперети, працюючи педагогом-репетитором в рамках сесій Віденської оперети в Віденській музичній академії та асистентом диригента в Шенбруннськом оркестрі в Відні з Маестро Гвідо Манкузі. Цей досвід дозволив йому отримати можливість диригувати оперетою Ричарда Хаубергера «Der Opernball» в Віденьскому Театрі TAG та оперетою Йоганна Штрауса «Летюча миша» в Театрі в замку Шенбрунн.

Значною частиною професійного музичного досвіду Шандора Карої є співпраця з хорами. Він працював з багатьма аматорськими хорами, а також був учасником Віденського Співочого товариства, виступаючи з багатьма найкращими оркестрами та диригентами світу в Мюзікферайн у Відні. Він був асистентом музичного директора Йоганнеса Прінца в багатьох проектах, включаючи турне Японією з програмами, що включала твори Моцарта, Бетховена, Шуберта та Онеггера, а також виконання Симфонії № 2 та №8 Густава Малера на Фестивалі в Зальцбурзі в 2012 та 2013 рр.

Шандор Карої також цікавиться сучасною музикою. Він диригував світовою прем’єрою твору «Фанфари» Йоганнеса Берауера за участю музикантів Віденьского філармонійного оркестру в Мюзікферайн. В 2017 році він отримав стипендію від Фонду ім. Етвоша для участі в майстер-класах для диригентів Петера Етвоша в Будапешті та Ройомоні. Там він виконав твори Д. Куртага та П’єра Булеза з такими колективами, як ансамбль UMZE та Linea.

Шандор Карої народився в 1989 році. Закінчивши Женевську консерваторію за класом фортепіано, в 2008 році він розпочав опановувати диригентську майстерність у Флоренції під керівництвом П‘єро Беллугі. З 2009 по 2016 рр. він навчався диригуванню у Відні, де він отримав дипломи бакалавра та магістра з відзнакою в Консерваторії (клас Професора Георга Марка) та Університеті музики та прикладних мистецтв (клас Професора Йоганнес Вілднер). За рекомендацією Марісса Янсонса він також навчався в професорки Софії Рахлін.

Поділитись

Найближчі події