Юлія Ландау – орган (Київ)

Загальна інформація

Органістка Юлія Ландау народилася у м. Прип’ять. Батьки Юлії працювали на чорнобильській станції. Після Чорнобильської аварії родина переїхала жити до Києва, де дівчина вперше у Національному Будинку органної та камерної музики почула орган.

Музичну та загальноосвітню школу Юлія закінчила у м. Славутич, де вона проживає й зараз. Органну освіту Юлія Ландау здобуває у Києві, в органному класі заслуженої артистки України органістки Ольги Дмитренко. Займається з наполегливістю та ентузіазмом – на органні заняття Ю. Ландау приїжджає щотижня рейсовим автобусом Славутич-Київ ось вже п’ятий рік.

За час навчання у Києві Юлія брала активну участь в органних майстер-класах професорів Моцартеума – Херіберта Метцгера (Зальцбург), Вищої школи музики – Маркуса Віллінгера (Нюрнберг) та отримала від них блискучі відгуки. Також брала участь у майстер-класах професора Жана-Батіста Моно (Париж), коли він приїздив до Києва з концертом.

На професійне зростання молодої органістки вплинуло також знайомство з органами різних систем – п’ятьма історичними органами Зальцбурзької катедри, великого бамберзького органу, нового органу швейцарської фірми Metzler у м. Херцогенаурах (Німеччина), органами Польщі, України.

У репертуарі органістки представлена музика ХVIII – XXI століть. Велике місце займає органна музика українських композиторів: М. Колесси, М. Шуха, В. Назарова та інших.

Дуже важливою для Юлії була підготовка програми до 30-річчя Чорнобильської трагедії, в рамках якої було представлено Симфонію «Чорнобиль» М. Тарівердієва, поєднану з творами Й. С. Баха. Ця програма була виконана у Києві, Славутичі, Бердянську та супроводжувалась слайдами фото з сімейного архіву. Цікавою подією для мешканців Славутича та гостей міста став органний концерт Ю. Ландау під відкритим небом, який проводився у рамках Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86».

Органістка грає багато сольних концертів у органних залах, католицьких та лютеранських храмах України та за кордоном. Вдосконалення органної гри, велику концертну практику Юлія поєднує з просвітницькою діяльністю.

Нещодавно завдяки ентузіазму та ініціативі Юлії Ландау місто Славутич отримало новий концертний цифровий орган провідної італійської фірми, завдяки чому органні концерти в Славутичі стали постійними та систематичними. Майже всі свої концерти Юлія супроводжує власним коментарем.

Поділитись

Найближчі події

04.08.2018 / 19:00

«Дзвони Чорнобиля»

₴ 70-90-110
Купити квиток