Янош Балінт

Загальна інформація

Янош Балінт (1961 р.) – угорський флейтист, професора Вищої школи музики в Детмольде (Німеччина) і Академії музики ім. К. Шимановського в Катовіце (Польща)

Янош Балінт закінчив Академію музики імені Ференца Ліста (Будапешт).  Удостоївся нагород кількох міжнародних конкурсів (у тому числі, в Анконі, Лейпцигу, Маркнойкірхене).
Засновник і директор Інституту флейти імені Франца Доплера (Будапешт).
Виконував соло в Симфонічному оркестрі Угорського радіо і оркестрі Угорської національної філармонії. Виступав із сольними концертами майже в усіх європейських країнах, а також в США, Японії, Тайвані, Кореї та Ізраїлі. Його партнерами по сцені були такі видатні музиканти, як Андраш Шифф, Марта Аргерих, Міклош Перені, Золтан Кочіш, Орель Николе.
Більше 30 CD артиста випущено на лейблах «Hungaroton», «Capriccio» і «Naxos».
Янош Балінт удостоєний призу Ференца Ліста – вищої нагороди Міністерства культури і освіти Угорщини, яка присуджується за видатні досягнення в області  мистецтва.
В даний час є професором Вищої музичної школи міста Детмольда (Німеччина), консультантом Музичної академії міста Крагуєвац (Сербія) і запрошеним професором Академії музики імені Кароля Шимановського в Катовіце (Польща).
Янош Балінт щорічно проводить майстер-класи по всьому світу.

Поділитись