Ярослав Шемет – диригент(Україна-Польща)

Загальна інформація

Ярослав Шемет (1996 р.) – українсько-польський диригент. Свою художню освіту він почав у віці трьох років. У 2013 році закінчив з відзнакою Харківську школу талантів, отримавши диплом з хорового диригування, і продовжив навчання в Познанській академії музики (Польща) в класі оркестрового диригування проф. Варчіслава Кунца, яку з відзнакою закінчив у 2018 році. Його диригентські навички також були сформовані під час проходження однорічного навчання як стипендіата програми Еразмус в Університеті музики та виконавських мистецтв у Відні, а також під час майстер-класів під керівництвом Йоави Талмі (Ізраїль), Леона Бодштейна (США) і Марка Альбрехта (Німеччина).

Ярослав Шемет заснував свій перший оркестр у віці лише тринадцяти років. Ансамбль складався зі студентів і випускників Харківської школи талантів, який дав багато концертів  в Україні. Вже як студент Познанської академії музики Ярослав заснував струнний оркестр Musique Moderne, який спеціалізувався на сучасній музиці, і з успіхом керував ним протягом періоду навчання на бакалавраті. Під час магістерських студій він зібрав талановитих музикантів з усієї країни та заснував проект під назвою Польський симфонічний оркестр. У 2017 році оркестр здійснив своє перше гастрольне турне, давши концерти у найважливіших музичних центрах Китаю.

Незважаючи на свій молодий вік, Ярослав Шемет вже має досвід співпраці з багатьма зарубіжними оркестрами, такими як гамбурзька Neue Philharmonie, INSO-Львів, Празька симфонія, Lars Danielssohn Libereto Group, Познаньська філармонія, Судетська філармонія, Sepia Ensemble, та солістами – Франческа Дего, Магнус Естрьом, Грегорі Пріват і Джон Парічеллі; він брав участь у різноманітних фестивалях, таких як LvivMozArt, Познанська музична весна, Leopolis Jazz Fest, а також у численних оперних виставах у Гданську, Львові та Одесі.

Теорія диригування Ярослава Шемета поєднує в собі стару російську школу з сучасними стандартами європейських музичних напрямків, прокладаючи шлях до необмеженого репертуару: від Першої віденської школи до Шенберга, Шостаковича, Стравінського і сучасних композиторів – як у сфері інструментальної, так і вокально-інструментальної музики, а також в оперному репертуарі.

В 2016/2017 концертному сезоні Ярослав Шемет провів понад тридцять концертів і оперних виступів у п’яти різних країнах. Український журнал «Фокус» визнав його найвидатнішим диригентом молодого покоління.

Концертний сезон  2018/2019 рр. ставить нові виклики і висуває цікаві пропозиції співпраці, зокрема, з оркестрами опери м. Грац, Музикверейн Грац та Молодіжним симфонічним оркестром України.
З жовтня 2018 року Ярослав Шемет обіймає посаду викладача в Академії музики ім. Ігнація Яна Падеревського в Познані.

 

Поділитись

Найближчі події

23.03.2019 / 18:00

Fresh Classics

₴ 100-250
Купити квиток
02.02.2019 / 18:00

Opera Gala

₴ 100-400
Купити квиток