Ярослав Шемет – диригент (Україна-Польща)

Загальна інформація

Ярослав Шемет – один з найбільш відомих українських диригентів молодого покоління, головний диригент Coloratura Opera Lab та Coloratura Opera Fest, перший гостьовий диригент Neue Philharmonie Hamburg, гостьовий диригент академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії, лектор та викладач Познанської академії музики, засновник таких оркестрів як Musique Moderne та Polish Symphony Orhcestra.

Свою художню освіту він почав у віці трьох років. Вчився в Познанській академії музики (Польща) та Віденському університеті мистецтв (Австрія). Він заснував свій перший оркестр і дебютував як диригент у віці 13 років.

Ярослав гастролював у Німеччині, Австрії, Чехії, КНР, зокрема, з Hamburg Neue Philharmonie, Prague Symphony, Philharmonie der Nationen, INSO-Lviv, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Opolska тощо.

Він також виступав на фестивалях в Байроті, Гонконзі, Мюнхені. Співпрацював з такими солістами як Франческа Дего (Deutsche Gramophone soloist, Італія) чи Ларс Даніельссон (Швеція).

Як диригент-постановник та музичний керівник Ярослав дебютував у 2018 році в Балтійській опері в Гданську в постановці опери «Шукачі перлів» Жоржа Бізе. В якості запрошеного диригента співпрацює з Одеським та Львівськім оперними театрами.

Ярослав спеціалізується також в виконанні сучасної музики, на своєму рахунку має понад 40 прем`єр. В 2018-2019 рр. був диригентом та асистентом Оксани Линів – арт-директорки YSoU (Молодіжного симфонічного оркестру України).

«Енергія, яку випромінює цей молодий диригент і передає оркестру, є надзвичайною!» – Себастьян Коік, Klassik Begeister

«Шемет диригував аншлаговим концертом в Ельбській філармонії в Гамбурзі, продемонструвавши всім свій молодий нестримний темперамент. Він живе та дихає музикою, він є з нею єдиним цілим, він продемонстрував всі свої здібності». – Маріон Невуа, Das Opernmagazine

«Шемет та музиканти під його керівництвом інтерпретували старий твір Гайдна, вдихнувши в нього стільки життя, що могло скластися враження, що ви слухали його вперше. Настільки жвавий, потужний, свіжий, делікатний, збалансований (…) – Себастьян Коік, Klassik Begeister

Поділитись