Єжи Бутрин – бас (Краків, Польща)

Загальна інформація

Єжи Бутрин (бас-баритон) – випускник вокального відділення державної музичної школи II ступеня у Вроцлаві та Музичної академії ім. К. Ліпьоського у Вроцлаві, вокального факультету у класі співу в проф. Богдана Макала (диплом з відзнакою). Стипендіат програми «Erasmus» в Детмольдській вищій школі музики у класі співу проф. Ларса Вольдта. Зараз докторант вокального відділу Музичної академії у Вроцлаві. Лауреат І нагороди на Загальнопольському вокальному конкурсі ім. Францішки Платовни у Вроцлаві, ІІ нагороди на Міжнародному вокальному конкурсі в Києві (Україна), ІІ нагороди на Загальнопольському конкурсі ім. К.Курпьоського у Влошаковицях, ІІІ спеціальної нагороди на Міжнародному вокальному конкурсі в Каунасі (Литва), нагороди культурологічного факультету на Академічному конкурсі інтерпретації пісень Ф. Шопена та Р. Шумана у Вроцлаві, фіналіст I Міжнародного вокального конкурсу ім. Анджея Хіольського в Кудові-Здруй.

Брав участь у вокальних курсах в Душниках-Здруй, курсі інтерпретації кантатової та ораторійної музики в рамках Міжнародного фестивалю “Wratislavia Cantans”, в курсі професійної майстерності у проф. Терези ​​Жиліс-Гара, Ейтана Пессена, Анджея Доббера, проф. Аніти Гаранча, проф. Валерія Буймистра, проф. Сабіни Мартінайтіте, проф. Здіслава Кшивіцького. Учасник програми навчання молодих талантів – Оперна академія в рамках European Network of Opera Academies у Великому театрі у Варшаві.

Виступав у філармоніях у Kieler Schloss, Варшаві, Вроцлаві, Лодзі, Кракові, Єленій Гурі, Жешуві, Ченстохові та Калішу, в рамках фестивалю BBC Proms (Royal Albert Hall) у Лондоні, Schleswig-Holstein Musik Festiwal в Кілі, Міжнародного фестивалю “Wratislavia Cantans”, Пасхального фестивалю Л. ван Бетховена у Варшаві, Leo Festiwal у Вроцлаві та Фестивалю ім. С. Монюшки в Кудові-Здруй.

Співпрацював з Полом Маккрішем, Джанкарло Герреро та Лукашем Боровичем, Амосом Талмоном, Рубеном Сілвою, Тадеушем Войцеховським та Бенджаміном Байлем, Станіславом Галонським, Єжи Сальваровським, Влодзімежем Шиманським, Пшемиславом Станіславським, Роберто Скольмовським, Ернстом Ковачичем.

Єжи Бутрин створив ансамбль «Collegium Zielenski», з яким записав Offertoria i Communiones (Opera Omnia) Миколая Зеленського (нагороджений Золотим Орфеєм академії du Disque Lyrique у Франції і Фридериком в категорії «Давня музика».

Він також співпрацює з ансамблем стародавньої музики “Capella Cracoviensis” та “Capella “Viridimontana”, “Collegio di Musica Sacra”, ляльковим театром у Вроцлаві та хором Національного форуму музики, з яким він провів багато концертів.

Єжи Бутрин гастролював у багатьох концертах в Польщі та за кордоном. Має репертуар ораторій, опер, пісень та церковних пісень. Стипендіат міністра культури та національної спадщини і мера Вроцлава.

Поділитись