Ансамбль “Mixed Sound Personnel” – Німеччина

Загальна інформація

Mixed Sound Personnel – це ансамбль голосу, ударних та електроніки, що базується в Штутгарті, Німеччина. Таке поєднання інструментів дає можливість артистам спілкуватися з аудиторією за допомогою оригінальних засобів спілкування, як дихання, слово, голос чи ритм. Водночас ансамбль використовує ці елементи для музичної “деконструкції”, щоб підкреслити перш за все термін “сучасне музичне мистецтво”. У своїх виступах ансамбль прагне безпосереднього контакту з аудиторією, працює з мистецькими провокаціями та інтегрує своїх слухачів у хід подій. Музична програма MSP включає твори сучасних експериментальних композиторів, а також власні електроакустичні імпровізації. MSP складається з французького барабанщика Люки Жера та української співачки та диригента Вікторії Вітренко. Ансамбль є частим учасником міжнародних фестивалів, таких як Rem-Festival, EM-visia, “2 Дні й 2 Ночі Нової Музики”, Vox Electronica. Крім того, Mixed Sound Personnel ініціює власні проєкти на соціально-політичну та технологічну тематику в рамках міждисциплінарної ініціативи InterAKT у Штутгарті. Так у 2018 – 2019 роках з’явилося декілька таких проєктів, серед них AFAIK 143 OTOH IDK – аудіовізуальна вистава про кохання в цифрову епоху, та Die Neue Renaissance (“Нове Відродження”) – перформанс з електроакустичною музикою та відео-артом на тему трансгуманізму.

Люка Жера – учасник ансамблю Pony Says, який зосереджується на імпровізаціях та світових прем’єрах. У 2019 році Pony Says організовує воркшоп з молоддю в рамках Асоціації нової музики в Баден-Вюртемберзі. Жера регулярно виступає у Франції, Німеччині, Австрії, Росії, Румунії, Словенії, США та Канаді як на престижних майданчиках, таких як Salle Pleyel (Париж),
Berliner Konzerthaus та Московський центр виконавських мистецтв, так і в клубах в рамках проєктів Mixed Sound Personnel.

Вікторія Вітренко – переможниця багатьох престижних конкурсів. У 2017 – 2018 роках її можна було побачити на сцені Українського національного театру в рамках опери “Хліб, сіль, пісок” з
“Ухо” ансамблем та театру “Каско” в рамках Opere Forward Festival Голландського національного театру. Крім того, у 2015 – 2016 роках вона працювала хормейстером в Junge Oper Stuttgart для постановки “Аліси в країні чудес”. У 2013 – 2014 рр. вона приєдналася до жіночого вокального ансамблю Makign waves (Україна), з яким гастролювала у Великобританії, Норвегії, Франції, Македонії, Греції та Росії. У 2019 році на AUDITE вийшов її дебютний  компакт-диск із творами камерної музики Дьордя Куртага, номінований на “Видання року”.