Ксенія Бахрітдінова-Кравчук – сопрано (Київ)

Солістка Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка
Випускниця фортепіанного відділу Сєвєродонецького обласного музичного училища ім.С. С. Прокоф’єва (2008р.)
Випускниця Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка (2013 р.). Закінчила два відділи: академічного співу та фортепіано. Як вокалістка навчалась у класі проф. Засл.арт.України Г.Ю. Дашак. На кафедрі «Спеціалізованого фортепіано» в класі проф. Нар.арт.України М.Крушельницької.
Лауреат стипендії Президента України та стипендії імені Соломії Крушельницької.
З 2013 р. – солістка Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка.
Працювала концертмейстером кафедри «Хорового диригування» Харківської державної академії культури.
Викладала на кафедрі сольного співу у ХНУМ ім. І. П. Котляревського.
З 2016 р. солістка Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка
Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу вокалістів ім. Т. Терен-Юскова (м. Львів, 2008 р.), лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу «Искусство XXI столетия» (м. Ворзель, 2010 р.), лауреат І премії IV відкритого конкурсу молодих вокалістів ім. А. Солов’яненка (м. Донецьк, 2013 р.), лауреат I Міжнародного Різдвяного конкурсу вокалістів (м. Мінськ, 2014 р.), лауреат ІІ премії IV Міжнародного Різдвяного конкурсу вокалістів (Мінськ, Білорусь, 2017 р.).
Партії в репертуарі:
Донна Анна («Дон Жуан» В.-А. Моцарта)
Чіо-Чіо-Сан (однойменна опера Дж. Пуччіні) Лю («Турандот» Дж. Пуччіні)
Дездемона («Отелло» Дж. Верді) Мікаела («Кармен» Ж. Бізе) Маргарита («Фауст» Ш. Гуно)
Тетяна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського) Іоланта («Іоланта» П. Чайковського)
Земфіра («Алеко» С. Рахманінова) Наталка («Наталка-Полтавка» М. Лисенка)
Оксана («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака – Артемовського) Дж. Верді «Реквієм»
Г. Малер Симфонія № 2 «Воскресіння» Ш. Гуно Ораторія «Смерть та Життя» Л.ван Бетховен Симфонія № 9
Б. Бріттен «Іллюмінації»
С. Рахманінов Кантата «Дзвони»
Представляла Україну на Фестивалі до ювілею В.А.Моцарта у Китаї (2016р.).
У 2017 році дебютувала на сцені Національного театру опери та балету республіки Молдова у партії Чіо Чіо Сан опери Дж.Пуччіні «Мадам Баттерфляй»
У 2017 році приймала участь у фестивалі «Контрасти» м. Бидгощ (Польща)
У 2018 році співала під керівництвом Рікардо Муті на фестивалі у м.Равена (Італія)
Із сольними концертами виступала в Україні, Польщі, Німеччині, Іспанії.
Гастролювала в Молдавії, Сербії, Швейцарії та в країнах Скандинавії.