Олександра Турянська –Мельє , мецо- сопрано.

Загальна інформація

Отримала диплом з музикознавства у Львівській Вищій музичній академії, Навчалася техніки оперного співу у Т. Дідик, B. Вотріної, А.-М. Бонді, В. Кортес.

З 2002 року живе у Франції де продовжує сольну кар’єру як класична співачка, але згодом все більше надає перевагу роботі в музично- театральних постановках синтетичного, експериментального, перформативного плану, головно у співпраці з Compagnie de Théâtre des Mers du Nord, ” Sécession Orchestra”, Compagnie “Lа Chambre aux Échos” та іншими.

З 2015 року долучається до створення найуспішніших проектів української формації  NOVA OPERA  “IYOV” і “GAZ”( 2018-2019), з якими підкорює сцени багатьох країн світу, не оминаючи і українські фестивалі та концертні зали.

У 2018 році опера-реквієм IYOV увійшла в десятку кращих  згідно конкурсу Music Theatre Now серед 476 проектів, представлених 55ма країнами, а в 2020му році була нагороджена Шевченківською премією.

В особистих перформенсах одним із творчих пріоритетів і надалі є презентація музики сучасних українських композиторів.