Богдан Притула — диригент

Загальна інформація

Богдан Притула — хоровий диригент, лауреат міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсів. Народився 30 квітня 1998 року.

Навчався три роки у Стрийській хоровій школі «Щедрик» по класу акордеон (2010-2013). У 2013 році вступив на перший курс Дрогобицького Державного музичного училища імені Василя Барвінського (відділ хорового диригування) у клас Заслуженого діяча мистецтв України Ігора Циклінського.

Був артистом Муніципального чоловічого хору «Каменяр» та Муніципального камерного хору «Легенда». У лютому 2015 року став лауреатом I-го ступеня на II-му конкурсі хорових диригентів у місті Львів. У листопаді цього ж року взяв участь в першому всеукраїнському відкритому конкурсі хорових диригентів «Сонячний струм», де став лауреатом ІІ-го ступеня. Створив камерний хор «Контраст» у місті Дрогобич. Колектив взяв участь у Міжнародному хоровому фестивалі «На хвилях Стрия». У березні 2016 року Богдан став лауреатом ІІ-ступеня на ІІІ-му регіональному конкурсі хорових диригентів у м.Івано-Франківськ.

Влітку 2016 року вступив на перший курс Національної Музичної Академії України імені Петра Чайковського (кафедра хорового диригування) у клас Заслуженого діяча мистецтв України, хормейстера Національної опери України, доцента Олександра Тарасенка.

2017 року брав участь у IV-му регіональному конкурсі хорових диригентів у м.Тернопіль, де здобув І-шу премію. За участі друзів та однодумців у місті Києві створив Камерний хор «Sonores», який взяв участь у Х Міжнародній Пасхальній Асамблеї та представив 5 хорових концертів Степана Дегтярьова.

У жовтні 2019 року брав участь у VI-му Міжнародному конкурсі хорових диригентів імені Язепса Вітольза у м. Рига (Латвія), а в листопаді цього ж року став лауреатом І-го ступеня на І-му Всеукраїнському конкурсі хорових диригентів імені Дмитра Загрецького у м. Одеса.

Шостого грудня 2020 року з Камерним хором «Sonores» виконали Літургію Михайла Вербицького у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві з нагоди 150-х роковин з дня смерті композитора.

З вересня 2022 року головний диригент Галицького академічного камерного хору.

Поділитись