Юрій Гадзецький – баритон (Україна)

Загальна інформація

З сезону 2019/2020 є членом Міжнародної оперної студії при оперному театрі у Цюриху. У 2017-2019 був учасником навчальної програми для молодих талантів “Оперна академія” при Польській національній опері у Варшаві (наставник — Ольга Пасічник). Член вокальної резиденції Académie du Festival d’Aix en-Provence (Франція).

У 2019 році був учасником оперної студії у м. Веймар, де виконував роль Графа у опері “Весілля Фігаро” В.А.Моцарта. У 2018 році заспівав роль Ахілли у опері Юлій Цезар в Єгипті Г.Ф.Генделя під батутою Пола Есвуда у Великому театрі у м.Познань (Польща).

Як оперний співак дебютував на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької у ролі Дон Жуана в однойменній опері В.А.Моцарта у травні 2015 року в спільному проекті Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької та Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка (режисер — н.а. України Василь Вовкун). У 2016 брав участь у цьому ж проекті у постановці опери В.А.Моцарта “Весілля Фігаро” у ролі Фігаро.

Лауреат конкурсу Queen Elizabeth Competition: Voice 2018 (Брюсель, Бельгія), Berliner International Music Competition (Берлін, Німеччина, 2018), лауреат та володар спеціального призу за краще виконання ораторійної музики на 9th Veronica Dunne International Singing Competition (Дублін, Ірландія, 2019).

З лютого по липень 2018 року був стипендистом програми міністра культури та національної спадщини Польщі “Gaude Polonia”. У сезоні 2016/2017 був солістом Київського національного академічного театру оперети. З 2011 по 2016 — соліст ансамблю давньої музики A capella Leopolis. Закінчив Львівську національну музичну академію ім. М.В. Лисенка у 2016 році. Працює під керівництвом Ольги Пасічник з 2017 року.

Поділитись