Жанна Микитка – фортепіано (Австрія-Україна)

Загальна інформація

Жанна Микитка – українська піаністка, яка живе й працює у Австрії.

Народжена у сім’ї музикантів, закінчила Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка (клас професора Марії Крих), у 1994-2002 навчалася у Вищій школі музики і театру у класі професора О. Саца (м. Грац, Австрія), водночас працювала концертмейстером в Університеті мистецтв у Граці.

Перемагала на багатьох конкурсах, серед них – Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка (1990) і Міжнародний конкурс ім. Й.С. Баха у Ляйпцігу (1992).

Від 2002 – Магістр мистецтв (Magistra Artium). Удосконалювала виконавську майстерність на майстер-класах у професора О. Бондурянського (Москва).

Від 2001 р. – професор консерваторії Фельдкірх (Австрія) та концертмейстер у класі професора Б. Кушніра (скрипка) у Вищій школі мистецтв (м.Грац, Австрія). Член журі конкурсів: «Rotary-Jugend-Musikpreis», «ZF-Musikpreis» (Німеччина). Як солістка та ансамблістка виступала в найпрестижніших залах Європи: Національній філармонії України (Київ), в Кonzerthaus (Відень), Steinwayhaus (Відень), Gewandhaus (Ляйпціг), Tonhalle (Цюрих), Stefaniensaal, Congress (Грац).

Учасниця низки фестивалів, таких як: «Київ Музік Фест», «Контрасти» (Львів), «Feldkirch Festival», «Bodensee Festival», «Стиріа-арте», Грац, «Violin-Fest» (Ліндау), «Klavier Fest» (Ліндау) та ін.

Виступає з інструментальними ансамблями «Girardi-Ensemble» (Грац, Австрія) і «TastenPlus» (Швейцарія), з флейтистами А. Адор’яном (Німеччина), А. Вайсом (США), з кларнетистом К. Ляйстером (Німеччина), у дуеті з композитором М. Скориком; з Carminа Quartet (Швейцарія), «Szymanowski Quartet» (Німеччина).

Гастролює із такими диригентами, як Д. Агнолетто (Австрія), І. Юзюк, Р. Филипчук, В. Сіренко, М. Скорик, В. Рунчак, І. Пилатюк (Україна), Ф. Богнар (Угорщина), С. Вінярчик (Польща), Д. Дачіч (Австрія). У репертуарі фортепіанні концерти М. Скорика, Й. С. Баха, В. А. Моцарта, Л. ван Бетховена, Р. Шумана, І. Стравінського, Ф. Пулєнка та ін.; камерно-інструментальні твори сучасних українських та зарубіжних композиторів.

Поділитись