Іван Остапович – диригент

Загальна інформація

Остапович Іван Іванович (11 травня 1988 р. Чернівецька обл.) — дириґент, композитор. Засновник камерного оркестру Collegium Musicum. Арт-директор «Бах Маратону 2015» та «Lviv Hindemith Fest 2015». Автор та ініціатор проекту-платформи «Collegium Musicum Lviv» в рамкам якого у Львові з 2012 р. відбуваються концерти та читання за участю молодих талановитих українських виконавців.

Навчався у музичні школі ім. С. Крушельницької, згодом у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського на кафедрі оперно-симфонічного диригування (клас професора, народного артиста України [Здоренко Віктор Михайлович|В. Здоренка]]). Після закінчення академії вступив у Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка по класу фагота та класу композиції у викладача Б. Фроляк.

Після закінчення навчання з 2013 по 2015 роки працював другим диригентом Івано-Франківської обласної філармонії. В одному з інтерв’ю Іван Остапович розповів про тонкощі роботи диригентом: «В нашій країні диригент повинен мати таку собі „тверду закалку“. Також професія диригента потребує максимальної самовіддачі і постійного вдосконалення. Не можна зупинятися. Ти приходиш до оркестру, де людей п’ятдесят, шістдесят, а інколи і сто — вони всі по-різному спали, по-різному їли, у когось дитина, сім’я… Мається на увазі, що, окрім того, що вони усі повинні ритмічно грати, також вони мають мати спільну манеру гри. І тому багато сил диригента йде на те, щоби усе це „перемолоти“ у загальну енергію. Повинне бути постійне розуміння того, що ти консолідуєш людей і мусиш знаходити потрібні слова, які переконають і не викликатимуть сумнівів». Іван Остапович є лауреатом першої премії всеукраїнського конкурсу диригентів у м. Херсон, а також учасник міжнародного майстеркласу Ю. Сімонова з Московським філармонійним оркестром.

Виступав із Національним заслуженим симфонічним оркестром України, камерним оркестром Рівненської філармонії, камерним оркестром Тернопільської філармонії, Симфонічним оркестром INSO-Lviv, камерним хором Cantus (м. Ужгород) У 2013 р. був учасником режисерсько-драматугічної лабораторії в Львівському академічному театрі ім. Л.Курбаса.

Засновник камерного оркестру Collegium Musicum Lviv, який складається з молодих та ініціативних музикантів Львова та Києва, а саме: Тарас Демко, Ігор Завгородній, Орест Смовж, Петор Тітяєв, Наталя Кожушко, Дмитро Чоні, Анастасія Бойко, Діана Коломієць, Віталій Вишинський. Іван Остапович є автором та організатором проекту-платформи «Colllegium musicum Lviv» в рамкам якого у Львові з 2012 р. відбуваються концерти та читання за участю молодих талановитих українських виконавців. Зокрема фестиваль «Дні музики Баха 2014», «Зимові вечори від Collegium Musicum», «Бах Маратон» (Львів 2015).

Іван Остапович втілює себе і як композитор. Проте зізнається, що на даному моменті для цього бракує часу. Останній рік займався диригуванням та організаторською діяльністю. Хоча, ідеї назрівають… Пише класичну музику (сонату для скрипки і фортепіано), адже для нього іншої музики, окрім класичної не існує.

Поділитись