Віоліна Петриченко — фортепіано

Загальна інформація

Віоліна Петриченко народилася в Україні, в м. Запоріжжя в сім’ї музикантів. Вже з 6 років почала займатися грою на фортепіано. В запорізькій музичній гімназії основними предметами були фортепіано та музикознавство. При цьому основне значення вона надавала науковій галузі. Віоліна Петриченко брала участь в міжнародних конференціях, а також в конкурсах майстерності гри на фортепіано.

З 12 років вона стала учасницею Міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва. У 16 років була видана її перша теоретична робота. Обидва дипломи вона отримала з відзнакою.

Не дивлячись на це, Віоліна почала навчатися в Київській національній академії ім. П. Чайковського по класу фортепіано. З 2007 року вона навчалася в університеті музики “Франц Ліст” м. Веймар, а згодом в Кельнській вищій школі музики і танцю в професора Якоба Льойшнера також по класу фортепіано. Віоліна і зараз поповнює своє навчання в класі професора Євгена Синайського в університеті мистецтв Фолькванг м. Ессен. Крім того, вона брала участь на курсах майстерності у Петера Нагі, Ференца Радоса, Джеффрі Сванна, Євгенa Сковороднікова, Бернда Гетцке, Конрада Ельзера, П’єра-Лорана Емара.

Віоліна отримала численні нагороди, стипендії, заохочувальні призи та ін. від спілки друзів і меценатів університету музики “Франц Ліст” м. Веймар, Нового Фонду ім. Ф. Ліста у м. Веймар, Класичного фонду м. Веймар, фонду Анни Рутс, від м. Кельн, фонду Вернера Річарда та д-ра Карла Дьоркена, фонду Теодора-Роглера.

За особливі академічні та мистецькі досягнення вона отримала нагороду DAAD, нагороду в галузі музики університету Фолькванг, в конкурсі Розаріо Марціано вона відзначилася дипломом, а в конкурсі Меденус вона отримала приз глядацьких симпатій.

При цьому артистка провадить активну концертну діяльність. У концертних подорожах вона відвідала Німеччину, Голландію, Францію, Австрію, Іспанію, Чехію і Україну. Віоліна багаторазово грала для німецького радіо культури та телебачення. Вона грала на багатьох фестивалях (Байройтський фортепіанний фестиваль, Фестиваль європейської музики, фортепіанний фестиваль м. Рьосрат, Звук світів (Бад Арвайлер), Музичні дні в Альт Кайнахер (Австрія), Контрасти (Львів Україна).

Велику частину своїх концертів грає вона як камерний музикант та акомпаніатор. У 2011 р. разом з саксофоністкою Кірстін Нідерштрасер вона заснувала дует Кіоль. З 2015 має також тріо «Серенада», з яким неодноразово виконувала обробки українських творів (Косенко, Скорик тощо)

Крім того, вона додатково займається історичними клавішними інструментами. Це знаходить вираження на численних концертах (міський замок та будинок Франца Ліста в м. Веймарі, замок-музей в Зондерсгаузен).

Віоліна – визнана артистка, що віддано присвячує себе збереженню та популяризації української культури. Її дебютний сольний альбом, на якому прозвучали фортепіанні твори О. Скрябіна та ранні композиції В. Косенка, мав на меті відкрити перед Європою красу музики В. Косенка. Цей компакт-диск здобув велике визнання серед критиків, що спонукало Віоліну до створення наступного альбому “Українські настрої” у 2015 році, де звучали виключно українські композитори.

Віоліна зробила значний внесок у популяризацію спадщини Барвінського, записавши його фортепіанні твори, та вразила глядачів прем’єрним виконанням його фортепіанного концерту в Лондоні та Палермо у 2022 році. У 2023 році виник альбом “Мрії — Українська Надія” з творами Лисенка, Степового та Ревуцького. Цей альбом отримав номінацію на почесну премію “Opus Klassik”. Віоліна намагається демонструвати українську музику в різних форматах, створюючи нові програми з різними музикантами. Зокрема, так народився альбом разом із відомою співачкою Лєною Бєлкіною “Passion for Ukraine” з  романсами Стеценка, Альчевського, Жербіна, Розумейка.

Поміж своєї творчості, Віоліна проявила себе як художня керівниця та співорганізаторка днів української музики у Мюнстері, Німеччина. У 2023 році вона заснувала фестиваль української музики “Sounds of Ukraine”. Мета цього фестивалю – демонструвати різноманітність епох, стилів і настроїв, залучаючи різних музикантів, які мають спільну ідею – подарувати Європі можливість насолодитися багатством української музики.

Починаючи з серпня 2023 року, Віоліна виступає як солістка Львівської філармонії, що надає їй можливість активно займатися культурною дипломатією та подальшою популяризацією української музики.

Наприкінці листопаду Петриченко випустила новий альбом “Winter Whispers”, до якого потрапили інтерпретації української різдвяної музики. Реліз став непересічною подією, на яку відреагували впливові європейські музичні медіа.

Восени 2023 року спільно з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії піаністка провела великий концертний тур містами Німеччини з фортепіанним концертом Барвінського під орудою Володимира Сивохіпа.

Поділитись