Олександр Пірієв – віолончель

Загальна інформація

ПІРІЄВ Олександр Валерійович (24.05.1982, м. Київ) – український віолончеліст, музикознавець, діяч мистецтв.

Стипендіат Фонду імені М.Лисенка (2004), Фонду Президента України (2005). Лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців «XXI Century Art» (2002, 1-а премія). Закінчив Київську середню спеціальну музичну школу імені М.В. Лисенка ССМШ (2000), Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського (2006), магістр музичного мистецтва. 2006–10 відточував свою майстерність в асистентурі-стажуванні Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського. Зі студентських років учасник численних міжнарних фестивалей в Україні та за кордоном: «Київ Мюзик Фест», «Контрасти», «Віртуози», «Прикарпатська весна», «Junge Donau Philarmonie», «Україна-Європа», «Чайковський-FEST», «Vivere Memento».
Олександр Пірієв співпрацює, майже, зі всіма симфонічними та камерними оркестрами України, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччини, Угорщинi, Росії, США. Концертний репертуар Пірієва. включає майже повну антологію творів для віолончелі.

Виступав з відомими диригентами України тасвіту, серед них: Володимир Сіренко (Україна), Микола Дядюра (Україна), Валерій Матюхін (Україна), Юрій Янко (Україна), Федір Глущенко (Росія), Фахраддін Керімов (Азербайджан), Дмитріюс Злотнікас (Литва), Дзанань ЯНЬ (Китай). Олександр також відомий як виконавець камерної музики. Пірієв грав численні концерти з відомими українськими музикантами, утворюючи яскраві творчі союзи. Зокрема з українськими композиторами – Мирославом Скориком, Ганною Гаврилець, з піаністами Євгеном Ржановим, Юрієм Котом, Геннадієм Дем’янчуком, Олегом Полянським (Німеччина), Дмитром Онищенко (Росія), Кадзунорі Маруяма (Японія), скрипалем Кирилом Шараповим, віолончелістами Іваном Кучером, Ярославом Мигалем, Денисом Северином (Швейцарія), Марком Денемарком (Кларнет), Київським Квартетом саксофоністів та багато інших.

Вагомий внесок Олександра Пірієва у розвиток національної культури в Україні та за її межами. Він підтримує культурні зв’язки з країнами Європи, Азії, Близького Сходу. Ініціював проведення в Україні та Росії 1-го міжнародного фестивал пам’яті композитора Івана Карабиця «Vivere Memento» (2010, Київ–Москва), «Концерти Пам’яті» до вшанування трагічних події на АЕС «Фукусіма–1» в Японії за участю японських музикантів (2011-12 рр., Київ) Олександр Пірієв перший виконавець в Україні концерту “Mersiye” для віолончелі з оркестром азербайджанської композиторки Франгіз Алізаде (2010 р.), а також перший виконавець в Азербайджані концерту для віолончелі з оркестром М. Скорика (2011 р.).

У грудні 2012 О. Пірієв став організатором мистецького проекту «Уікенд Ювілярів» – 2-х ювілейних концертів видатних українських композиторів В. Сильвестрова (до 75-річчя з дня народення) і Є. Станковича (до 70-річчя з дня народення). Восени 2013 року Пірієв став артистичним директором Міжнародного фестивалю “Дні музики Мирослава Скорика” присвяченого святкуванню 75-річчя з дня народження легендарного українського композитора Мирослава Скорика.

В травні 2015 року О. Пірієв став генеральним продюсером міжнародного проекту “Музика Гії Канчелі” присвяченого святкуванню 80-річчя з дня народження легендарного грузинського композитора Гії Канчелі та відзначення 30-річчя заснування Київського Квартету саксофоністів в рамках офіційних святкувань «Дня Європи» в Україні. Від 2008 П Пірієва є співорганізатором і керівником єдиного в Україні інформаційного Інтернет-ресурсу Національного порталу академічної музики «Music–Review Ukraine», що попуряризує і стимулює розвиток класичної музики, а з 2009 до 2013 року він очолював Цикл концертів камерної музики «Music–Review WEEKEND», який протягом свого існування об’єднує видатних музикантів, композиторів, колективи та яскраві молоді таланти України.

Пірієв поєднує виконавську діяльність з керівництвом низки міжнародних фестивалів та проектів, серед них: Міжнародний фестиваль «Чайковський FEST» (з 2013 р.), гастрольний концертно-мистецький проект “Віолончельна пектораль” (з 2013 р.), проект «Нова філармонія» (з 2014 р.)

Поділитись