Наталія Свириденко – клавесин

Загальна інформація

Народна артистка України, випускниця Одеської музичної школи-десятирічки ім. Столярського та Кишинівської консерваторії. Клавесинну освіту здобула у Латвійській консерваторії, асистентуру якої закінчила у 1988 році у класі проф. Валдіса Крастиня. Пройшла майстер-клас у Мюнхені у проф. Люсі Хальман-Руссель, а також у проф. Мічиганського університету Едварда Парментьє.

З 1988 року – солістка Національного Будинку органної та камерної музики України. Брала участь у численних міжнародних фестивалях камерної музики. В її репертуарі цикли монографічних програм: «Українське бароко», «Музика від Розумовських», «Камерна музика Й. С. Баха», «Музика за часів Бурбонів», твори Фрескобальді, Фробергера, К. Ф. Е. Баха, Д. Скарлатті, А. Солера, М. де Фальї, іспанська музика XVI ст. та багато інш. Концертувала у Німеччині, Франції, Іспанії, Греції, Польщі, Латвії, Молдові, Узбекистані, Росії, Україні.

Стажувалася по клавесинобудуванню у Німеччині (м. Росток, проф. М. Шмідт). Очолює виробництво клавесинів на Київському державному художньо-виробничому комбінаті Міністерства культури України. Проводила майстер-класи у Тулузькій консерваторії (Франція),співацькій школі при Кельнському соборі, музичних академіях Республіки Білорусь та у м. Львові.

Поділитись