Роман Ревакович – диригент

Загальна інформація

Закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом – диригентський факультет у класі Б. Мадея. Також вивчав композицію у класі М. Борковського. Тривалий час був пов’язаний з хоровим мистецтвом. Керував чоловічим хором “Журавлі”, з яким гастролював у США, Канаді, Західній Європі та Україні. Займався староцерковною музикою – візантійськими хоралами, які виконував створений ним камерний хор «Ірмос».

Від 90-тих років Ревакович займається симфонічним диригуванням. Виступав з симфонічними та камерними оркестрами у Польщі (Sinfonia Varsovia, Оркестр Польського Радіо, Польський Оркестр Sinfonia Iuventus), України (Національний Симфонічний Оркестр України, Симфонічний Оркестр Львівської Філармонії, Національний Ансамбль Солістів «Київська Камерата»), Білорусі (Державний Оркестр Республіки Білорусь) і Росії (Симфонічний Оркестр Філармонії в Ростові на Дону, Філармонії в Ярославі, Воронежі).

Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. У 1995 році у Львові разом з композиторами Львівської організації Національної спілки композиторів України заснував Фестиваль Сучасної Музики “Контрасти”, на якому зреалізував перші виконання творів І. Щербакова, Ю. Ланюка та Е. Сєліцкєго, а також перші виконання в Україні творів В. Лютославського, К. Пендерецького, З. Краузе, А. Нікодемовіча, А Пярта. Неоднарозово виступав на фестивалях сучасної музики в Польші та за кордоном. У 2008 році на київському фестивалі “Музичні Прем’єри Сезону” разом з Національним Ансамблем Солістів “Київська Камерата” виконав прем’єри творів молодих українських композиторів – Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Олександра Шимко, що були замовлені Польським Інститутом у Києві. Проект цей було повторено з доданням новонаписаних творів Світлани Азарової, Марії Олійник, Любави Сидоренко та Золтана Алмаші у концертному турне за участю Польського Оркестру Sinfonia Iuventus під диригуванням Романа Реваковича в Польщі і в Україні у 2009 році. Весною 2010 року разом з укрїнською піаністкою Олексадрою Зайцевою, а також польським піаністом Яном Кшиштофом Броєю реалізував ряд концертів присвячених музиці Шопена з симфонічними оркестрами України у Львові, Чернігові, Києві, Донецьку та Дніпропертровську. Проект цей мав своє продовження в Білорусі та Росії. Восени 2011 диригував концертами з музикою Кароля Шимановського за участю Державного оркестру Республіки Білорусь і Державної хорової капели ім. Ширми в Мінську, а також Національного симфонічного оркестру України і Національної хорової капели «Думка» у Києві. В 2013 року диригент планує ряд концертів з оркестрами України та Росії присвячених 100-літттю з дня народження великого польского композитора Вітольда Лютославського.

Від багатьох років Роман Ревакович як диригент та організатор різних музичних заходів пропагує українську музику у Польщі і польську в Україні. Чотири рази з великіим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» в найбільш престижних концертних залах столиці Польщі. З його активності українська музика звучала на різних фестивалях Польщі, а польська в Україні. Роман Ревакович гордий зв’язкам та наближенням польських та українських професійних музичних середовищ, які ініціював на початку 90-тих років.

Є засновником та головою Фонду “Pro Musica Viva”, який займається промоцією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив. Є членом Товариства ім. В. Лютославського та Національної Спілки композиторів Укарїни. У 2010 році отримав творчу стипендію від Президента Міста Варшава.

Поділитись

Найближчі події