Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Сонечко»

Загальна інформація

Зусиллями художнього керівника Марії Іванівни Горностай, хормейстера Олени Петрівни Васькович, балетмейстера Ірини Олександрівни Андреєвої, концертмейстера Юрія Дмитровича Ковальова створено колектив з великими творчими можливостями.

В Марію Іванівну Горностай діти закохані. Недарма вони її називають «мамою Марією». Скільки ж любові і тепла треба було віддати, щоб заслужити такої шани. Один з батьків з вдячністю сказав, що всі діти мають принаймні три матері. Матір Божу, рідну матір, матір – Україну, а в «Сонечку» діти маюти ще «маму Марію».

Перші діточки зі складу колективу уже давно стали дорослими людьми. Але «Сонечко» як перша любов. Не дивлячись на свої дорослі турботи, колишні його учасники не поривають зв’язку зі своєю юністю, своїм колективом, часто зустрічаються. Дехто з них, відчувши в собі здібноcті, вирішив не поривати зв’зку з мистецтвом. Багато випускників “Сонечка” вступили до училищ культури, музичних училищ.

«Сонечко» – колектив досить великий. Зараз у ньому 120 чоловік в основному складі, 60 чоловік в підготовчому. Саме така велика кількість учасників була однією з причин того, що через тісноту у 1990 році колектив покинув Палац культури працівників торгівлі і “переїхав” до більш просторого Палацу культури залізничників.

Відбір дітей до свого складу ансамбль проводить не дуже суворо. Тут вважають, що ті, кому не сподобається, покинуть його самі, а залишаються кращі, хто справді хоче займатися. В «Сонечку» діти танцюють з чотирьох років і до закінчення школи, а ті, хто й після школи не захотів розлучатися з танцем, переходять у дорослу групу «Сонечка».

Поділитись