Станіслав Веляник – диригент (Польща)

Загальна інформація

Станіслав Веляник – диригент (Польща), закінчив Краківську Музичну Академію в класах професорів Кшиштофа Міссони (диригування) і Йожефа Стойки (ударні). Був учасником Майстеркурсів в Accademia Chigiana в Сієнні. Виступав на багатьох фестивалях в Польщі і за кордоном (Warszawska Jesień, Melos-Etos Bratysława, Musica viva Monachium, New Music Marathon в Празі, Contrasts у Львові). Поза тим провадить концертну діяльність – виступи у філармоніях Польщі та за кордоном (Національна Філармонія у Варшаві, Філармонії Краківська, Вроцлавська, Познаньська, Львівська). Провадить також активну наукову та педагогічну діяльність в Музичній Академії в Кракові. Також є педагогом Державної Музичної Школи ІІ ступеня в Новому Сончі.

Найважливіші виступи за кордоном: концерт в Берлінській Філармонії, виступи і записи під час фестивалю Musica viva, орґанізованого Баварським Радіо в Мюнхені, прем’єра «Тоски» Дж. Пуччіні в Опері Чеських Будейовіц, дворазове італійське турне з ансамблем Nuovo Teatro Musicale, диригування литовською прем’єрою IV Симфонії В. Лютославського в рамках Фестивалю Музики Балтійських Держав GAIDA в Вільнюсі. Концерт з Hilliard Ensemble в рамках Фестивалю “Арво Пярт – людина пограниччя” в Сейнах, концерти з різноманітним репертуаром під час Фестивалю Сучасної Музики “Контрасти” у Львові в 2000–2006 роках.

Від 1984 року член Krakowskiej Grupy Perkusyjnej.

В 1984–90рр. – артистичний директор Державного Камерного Оркестру в Торуні.

В 1995 році був артистичним керівником Internazionales Kammerorchester Jeunesses Musicales в м. Буков біля Берліна.

В 1996 році – артистичний керівник Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики MOSAICO в Кракові.

Від 1998 року – артистичний директор Старосондецького Фестивалю Старовинної Музики.

В 2005 році здійснив записи з Національним Симфонічним Оркестром Польського Радіо і Телебачення в Катовіцах (зокрема, прем`єрного виконання Alleluja Збіґнєва Буярського).

В 2007 р. здійснив світову прем’єру «Games» Збіґнєва Буярського. Проводив також майстер-курси в рамках Міжнародних Музичних Курсів в Новому Сончі. Багаторазово брав участь в журі перкусійних прослуховувань в Польщі. С. Веляник співпрацює також з радіо і ТБ – брав участь в запису багаточастинного циклу Music and silence для Французького ТБ, здійснював записи для Польського, Баварського, Чеського, Литовського Радіо, NDR, WDR.

В Краківській Музичній Академії провадить клас перкусії. Також є педагогом Державної Музичної Школи ІІ ступеня в Новому Сончі.

Поділитись