Валерій Соколов – скрипка

Загальна інформація

Валерій Соколов – один з найбільш затребуваних у світі молодих скрипалів, який отримав визнання завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм «Скрипка в душі» знаменитий французький режисер Бруно Монсенжон – автор документальних стрічок про Святослава Ріхтера, Дітріха Фішера-Діскау, Гленн Гульд, Давида Ойстраха, Ієгуді Менухіна. Цей фільм отримав безліч похвальних відгуків і транслювався на телеканалі ARTE TV.

Валерій Соколов народився 1986 року в Харкові. Навчався в Харківській спеціальній музичній школі (клас доцента Євдокимова С.А.). У 1999 році, завдяки вдалому виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоні, отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання в лондонській Школі скрипалів Ієгуді Менухіна, куди поступив у клас Наталії Боярської.Згодом він був прийнятий в лондонський Королівський коледж музики. У 2010 році закінчив аспірантуру в елітній музичній академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) по класу Гідона Кремера та Анни Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській Консерваторії в Бориса Кушніра.

Брав участь в майстер-класах Захара Брона, Дори Шварцберг, Руджеро Річчі, Мстислава Ростроповича, Гідона Кремера, Андрас Шиффа та інших. У 2005 році Валерій став переможцем Міжнародного конкурсу скрипалів імені Джордже Енеску в Бухаресті, отримавши Гран-прі і два спеціальні призи: від Фонду Енеску і за краще виконання Сонати № 3 для скрипки і фортепіано Енеску.

Валерія Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав з Національним оркестром Франції, Оркестром «Філармонія» (Лондон), Стокгольмським філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром Роттердама (Нідерланди), Клівленда і Токіо, цюріхськими філармонічним оркестром «Тонхалле» і Зальцбургским «Моцартеум», Оркестром Північно-Німецького радіо (Ганновер) і багатьма іншими. Тривала співпрацю пов’язує скрипаля з Камерним оркестром Європи.

Валерій Соколов постійний учасник фестивалів Вербьє (Швейцарія) і Аспен (США), Фестивалю Французького радіо (Франція), Фестивалю імені Менухіна (Швейцарія) та інших.

Сольні концерти музиканта пройшли в паризькому театрі Шатле і Театрі на Єлисейських полях, Лондонському Вігмор-холі, Театрі Олімпіко в Римі, а також в Лінкольн-центрі, залі Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, Фестивальному залі Баден-Бадена, в залах Ванкувера, Гонконгу , Ліона і Ессена. Зараз постійним партнером в сольних виступах Валерія Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Євген Ізотов.

У 2007 році Валерій Соколов підписав ексклюзивний контракт з компанією звукозапису EMI-Classics (Англія / Франція). Результатом спільної роботи на сьогоднішній день стали три диска.

Першою з’явився запис Сонати для скрипки Енеску, яку Валерій Соколов виконав разом з піаністкою Світланою Косенко (2007). У жовтні 2011 року вийшов диск із записом концертів Бартока і Чайковського з Цюріхськими філармонічним оркестром під керуванням Девіда Цінмана. У 2012 році вийде третій диск Валерія Соколова – це запис з концерту в залі Маріїнського театру (фортепіано – Євген Ізотов).

Як постійний виконавець камерної музики, Валерій Соколов співпрацював з такими музикантами як Міша Майський, Гарі Хоффман, Леонід Горохов, Гідон Кремер, Вадим Рєпін, Денис Мацуєв, Юліан Рахлін, Квартет Шимановського, Кетрін Стотт, Вікторія Постникова і Ігор Четуєв.

У лютому 2008 Валерій дав американську прем’єру Концерту для скрипки і фортепіано Бориса Тищенко в Карнегі-холі.

Валерій Соколов автор ідеї та художній керівник Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори», який проходив в Харкові (Україна) в 2010 і 2011 роках.

Фото: Ivan Borys

Детальна інформація:

http://gazeta.lviv.ua/2016/07/06/durnem-i-zanadto-samovpevnenim-sogodni-buti-ne-mozhna/

http://gazeta.lviv.ua/2017/11/25/valerij-sokolov-u-lvovi-shalene-muzichne-zhittya/

Поділитись