Шюнґо Моріяма, диригент (Японія)

Загальна інформація

Шюнго Моріяма почав музичне навчання у якості кларнетиста у Музичному коледжі міста Осака. У 1971 р. вирушив вдосконалювати свою майстерність до Європи, навчаючись в Ульдеріко Паоне в Академії Санта Чечілія (Рим) та в Рудольфа Йеттеля в зальцбурзькому Моцартеумі.

Його кар’єра диригента почалась у 1977 р. Його запрошують до Болгарії, де він виступає з оркестром Софійської філармонії та Болгарським камерним оркестром, а з 1996 р. є постійним гостьовим диригентом. Він також співпрацює з Королівським балетом Нової Зеландії та Театром ім. Мусоргського в Санкт-Петербурзі. Багато балетмейстерів відзначають Моріяму як чудового балетного диригента, який вміє навести контакт з артистами балету.

Варто відзначити його виступи на концерті, присвяченому 20-й річниці «Панєвропейського Пікніку» – політичної події, що вплинула на руйнування Берлінської стіни. Символічно, що на цьому концерті Маестро Моріяма диригував Дев’ятою симфонією Бетховена зі шматком колючого дроту в руці замість батути.

Його часто запрошують до України, де він відомий за виступами з оркестрами Київської Національної  філармонії та Львівської національної філармоній.

Поділитись