Володимир Винницький – фортепіано

Загальна інформація

Народився у Львові, навчався у Львівській музичній школи для обдарованих дітей і пізніше в Московській консерваторії. Після аспірантури при Московській консерваторії викладав в Київській консерваторії, інтенсивно концертував в Україні, інших республіках колишнього СРСР, Європі, США, Канаді, Центральній і Південній Америці і Південній Африці.

Піаніст світової слави Володимир Винницький є лауреатом Міжнародного фортепіанного конкурсу Маргарити Лонг і Жака Тібо в Парижі. Він  виступав з провідними оркестрами і з речиталями в багатьох престижних концертних залах, включаючи Карнегі Холл, Вейль Речиталь Холл  в Карнегі-Холл, Меркін Концерт-Холл, Стейнвей-Холл, Галерею Філіппса в Вашингтоні, Великий зал  Московської консерваторії, Театр на Єлисейських полях, Амфітеатр Рішельє де ла Сорбонн, Сквер Св. Джона Сміта в Лондоні, Філармонійний Великий колонний зал в Києві, Одеський філармонійний театр, Цай Перформанс Центр в Бостоні, Театро де Санто Ізабель в Ресіфе (Бразилія), Ліндер Аудиторіум в Йоганнесбурзі і  Концертний зал Бакстер Театрального центру в Кейптауні, Південна Африка та ін.

Він також виступав з речиталями в таких країнах, як Франція, Англія, Данія, Чеська Республіка, Польща, Україна, Бразилія, Канада, Південна Африка та ін. Він є також постійним гостем на радіо і телебаченні на NHK – TV (Японія) і в Нью-Йорку на WQXR-FM, а також на NPR.

В. Винницький виступав з речиталями і як камераліст на численних міжнародних фестивалях в Україні, Франції, Бразилії, Кюрасао, Канаді, Чеській Республіці і США. Зокрема, він був артистичним радником і постійним піаністом з 1996 р. в Арт-Центрі Грін Каунті.

Музичні критики пишуть про нього, як володіючого «неймовірною технікою і глибоким  розумінням музики», як «просто чудового піаніста» (American Record Guide).

В. Винницький є гостьовим членом фортепіанного факультету в SUNY в Перчейзі, Нью-Йорк і в Коннектікутському університеті. В 2003 р. він став музичним директором Музичного і Арт-Центру Грін Каунті, Нью-Йорк. В 2008 р.  був нагороджений титулом Почесного професора Львівської національної  музичної академії, а в 2010 р. – титулом Почесного професора  Одеської державної музичної академії.

Поділитись