Наталія Хома – віолончель

Загальна інформація

Наталія Хома – віолончелістка світової слави, володар вищих нагород на міжнародних конкурсах: конкурсі Пабло Казальса в Будапешті, в Маркнойкірхені (Німеччина),  конкурсі ім. Чайковського в Москві і конкурсі віолончелістів в Белграді.

Уродженка Львова, Н. Хома навчалася у Львівській музичній школі ім. С. Крушельницької і Львівській консерваторії у проф. Євгена Шпіцера, а у 1982 – 1990 рр. в Московській консерваторії у проф. Наталії Шаховської. В США Н. Хома була удостоєна Диплома Артиста Бостонського університету  у проф. Леслі Парнаса. У 10-річному віці вона вперше виступила на TV, а в 13 років зіграла свій перший концерт з оркестром.

Перша і єдина українська віолончелістка, яка стала лауреатом конкурсу ім. Чайковського, вона виступала  з речиталями і як солістка з оркестрами у колишньому СРСР, США, Канаді, Південній Америці, Німеччині, Норвегії, Бельгії, Італії, Франції, Іспанії, Швейцарії, Східній Європі, Південній Африці, Середньому і Далекому Сході. Як солістка вона виступала з провідними оркестрами, такими як Оркестр Берлінського радіо, Белградський і Будапештський філармонійні оркестри, Національний державний симфонічний оркестр України, Оркестр Московського радіо, Йоханнесбурзький філармонійний оркестр, Камерний ансамбль Симфонічного оркестру Нью-Йорк-Сіті, Камерний оркестр Ференца Ліста, а також виступала з речиталями в Залі ім. Чайковського, Великому залі Московської консерваторії, Київському Великому колонному залі, Одеському філармонійному театрі, Карнегі-Холл, Меркін-Холл і Вейль Речіталь-Холл в Нью-Йорку, Джордан-Холл і Цай Перформанс Центр в Бостоні, Краннерт Центр в Іллінойсі, Вартон Центр в Мічігані, Шаушпільхаус в Берліні, Палац художніх мистецтв в Брюсселі, Амфітеатр Рішельє де ла Сорбонн в Парижі, Ліндер Аудиторіум в Йоханнесбурзі, Концерт Холл Театрального Центру Бакстера (Кейп Таун), Великі зали Музичної академії ім. Ф. Ліста в Угорщині і Музичної академії Осло в Норвегії, Театр де Санто Ізабель в Ресіфе та багато ін.

З речиталями і  як камералістка вона виступала на престижних міжнародних фестивалях у Швейцарії, Німеччині, Іспанії, Україні, Франції, Бразилії, Кюрасао, Канаді, Тайвані, Чехії і численних фестивалях  у США. Також вона є постійним учасником серії концертів «Музика в інституті» в Нью-Йорку.

Н. Хома була професором Львівської консерваторії, Музичного коледжу Рузвельтівського університету в Чикаго, Мічіганського державного університету і гостьовим професором Університету Коннектікутської школи музики.
У 1992 р. вона була запрошена очолити журі Першого Міжнародного конкурсу ім. М. Лисенка в Києві, а у 2007 р. виступала з Національним симфонічним оркестром України на Концерті-Відкритті цього ж конкурсу.

Н. Хома має записи на NHK-TV (Японія), записи CD на TNC/Cambria, Blue Griffin, IMP, Dorian sono luminus, Centaur, Naxos, Ongaku, а також записи на радіо і телебаченні України, Росії, Німеччини, Іспанії, колишньої Югославії, Ізраїлю, Угорщини, на WNYC-FM   в Нью-Йорку  і  WGBH-FM в Бостоні.

Крім концертної діяльності Н. Хома є також Асоційованим професором віолончелі в Чарльстонському коледжі, співзасновником і одним з музичних директорів Чарльстонського музичного фестивалю, організатором Дитячого музичного фонду, що забезпечує навчання, інструменти і фінансову допомогу потребуючим українським обдарованим студентам-музикантам.

У жовтні 2008 вона була нагороджена титулом «Почесний професор Львівської національної музичної академії», у травні 2010 – титулом «Почесний професор Одеської державної музичної академії». У 2010 р. Н. Хома була номінована на премію GRAMMY CD (Dorian sono luminous label) «Радамес Гнатталі: Сольні і камерні твори для гітари».

Поділитись