Наталія Пасічник — українсько-шведська піаністка, засновник і директор Українського Інституту у Швеції, та донька ректора Національного університету «Острозька академія» Ігора Демидовича Пасічника.
“Вона досконало володіє інструментом. Питання техніки, звукової палітри і інтерпретації для неї ніби не існують. Все звучить дуже органічно і переконливо”- ці слова про піаністку Наталю Пасічник сказав один з найбільш легендарних диригентів 20 століття Євгеній Свєтланов.
Перші професійні кроки Наталї почалися у музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької у Львові, вона продовжувала навчання у Львівській Національній Музичній Академії ім. М. Лисенка, удосконалювала майстерність гри на фортепіано у Музичній академій ім. Фредеріка Шопена у Варшаві, та у Шведській Королівській Музичній Академії в Стокгольмі.
Наталія Пасічник веде активну концертну діяльність в Європі, США та Японії, виступала у відомих концертних залах світу, таких як: Suntory hall (Токіо), Berwaldhallen (Стокгольм), Konserthuset (Стокгольм), de Singel (Антверпен), Auditori Winthertur (Барселона), Laeiszhalle (Гамбург), Filharmonia Narodowa (Варшава), Teatro Colon (Буенос-Айрес), та у великих концертних залах Польщі.
Брала участь у фестивалях: фестиваль Бетховена і фестиваль Моцарта, La Folle Journée de Varsovie, Gdansk Piano Autumn (Польща), Schubertiada (Іспанія), Палаци Санкт-Петербурга (Росія). Наталія співпрацювала з Симфонічним оркестром Шведського радіо, Mozarteum (Німеччина), Orchestre d’Auvergne (Франція), філармонічними оркестрами Кракова, Вроцлава, Гданська і Познані (Польща), Norrlandsoperan (Швеція), виступала під керівництвом таких диригентів: Крістофер Хогвуд[1], Євген Свєтланов, Ар’є ван Бек, Яцек Каспшик, Марек Мос, Б. Томмі Андерссон, Роберт Стеглі.
Наталія лауреат П’ятого Північного конкурсу піаністів у Нюборзі (Данія, 1998), і Світового Конкурсу Фортепіано в Цинциннаті (США, 1999), Міжнародного Конкурсу Умберто Мікелі (Мілан, 2001).
Наталія Пасічник є також засновником і директором Українського Інституту у Швеції, який розпочав свою діяльність у Стокгольмі (Швеція), у серпні 2014 року[1].
Наталя Пасічник здійснила багато записів для телебачення та радіо (Шведське ТБ1,TV4 Радіо P2, ВВС Radio 3, Бельгійське та Іспанське Радіо, Польське Радіо та ТБ), а також записала компакт-диски для таких відомих фірм звукозапису як NAXOS, OPUS 111, Pro Musica Camerata, Musicon. Наталя є палким дипломатом промоції української музики в світі. Її диск “Consolation” (2016), здійснений для однієї з найбільш престижних фірм Європи BIS Record з українською музикою, дістав виключно найвищі оцінки в рецензіях найбільших професійних журналів світу та став подією року в німецькому журналі Mittelbayerische.
Наталя займається також педагогічною діяльністю. Вона викладала в Королівській Академії Музики та Біркаґорден Вища Школа у Стокгольмі. Її учні є лауреатами міжнародних конкурсів.
Наталя є засновником і артистичним директором музичного фестивалю у Швеції, “Переосмислюючи Європу”. У 2017 році Наталія була нагороджена престижною премією культури міста Стокгольм за її внесок у культурне життя міста.