Василь Крячок – дириґент

Загальна інформація

Уродженець Черкащини. Тромбоніст, диригент, педагог. Доцент (2002), Заслужений діяч мистецтв України (2013). Музичну освіту здобув в Уманському державному музичному училищі і Астраханській державній консерваторії на оркестровому факультеті, де отримав спеціальність «Тромбон». Після закінчення консерваторії, впродовж 1979–82 рр., працював викладачем Ждановського музучилища (нині – місто Маріуполь Донецької області).

З 1982 року разом з дружиною, скрипалькою Ларисою Галлою, був зарахований за контрактом в групу радянських військ у Німеччині, до військового оркестру, де до 1988 року працював на різних музичних посадах, зокрема диригентом.

Повернувшись до Маріуполя, викладав у дитячій музичній школі № 1, пізніше повернувся до Маріупольського державного музичного училища. 17 квітня 1989 був заснований ансамбль старовинної музики «Ренесанс», до якого увійшли 15 молодих викладачів. З 1994 року оркестр рішенням Маріупольської міської ради отримав статус муніципального професійного творчого колективу, став бюджетним закладом і був включений в реєстр культурних закладів Міністерства культури України. В.М. Крячка було призначено художнім керівником та диригентом. Водночас працював викладачем кафедри музикознавства Приазовського технічного університету (Маріуполь).

У 2018 році була заснована Маріупольська камерна філармонія, а Василя Крячка призначено її директором. Також цього ж року стартував перший фестиваль класичної музики «Mariupol Classiс», де камерний оркестр «Ренесанс» на чолі з Василем Крячком стали одними із провідних його учасників.

Поділитись