Євген Кострицький – скрипка

Загальна інформація

Кострицький Євген Валерійович народився 1 грудня 1980 року у місті Києві. У віці 8 років почав навчатися грі на скрипці. У 1992 році був зарахований у четвертий клас Київської середньої спеціальної музичної школи ім. М.В. Лисенка. Закінчив із відмінністю КССМШ ім. Лисенка і Hаціональну Музичну Академію України ім. П. І. Чайковського у класі педагога, Народної артистки України, доцента Рівняк Ярослави Григорівни. У 2007 році закінчив аспірантуру в класі професора Богодара Которовича.

У 2003 Євген виграв стипендію і вступив до аспірантури Лондонської школи музики і драми Гуілдхол (Guildhall School of Music & Drama) у клас професора Криштофа Сметани. Закінчивши з відмінністю аспірантуру й одержавши ступінь Магістра, з 2005 року проходить курс камерної музики й у даний момент є одним із перших студентів, номінованих школою Гуілдхол на змагання у 2006/07 році на здобуття нового вищого диплома виконавця-соліста Гуілдхол (Guildhall Artist Diploma). З 2005 року займається у класі професора Девіда Такено.

Євген – лауреат престижних міжнародних конкурсів. У травні 1997 року брав участь у Міжнародному конкурсі музикантів-виконавців ім. Пєра Лантьє в м.Парижі, де став лауреатом першої премії. У травні 1998 року брав участь у VI Міжнародному конкурсі камерної музики ім. Петера Коньовича в м.Бєлграді, Югославія, де став лауреатом першої премії. У 2001 одержав спеціальний приз на конкурсі ім. Я.Хейфеца у Санкт-Петербурзі. Брав участь у найбільших міжнародних фестивалях у Німеччині, Польщі і США. Удосконалювався на майстер-класах із такими всесвітньо відомими педагогами як Олег Криса, Марія Тампере-Безродна, Марко Лакирович, Люіс Каплан, Зві Зайтлін, Борис Гарлицький, Михайло Копельман і іншими. Гастролював у багатьох країнах Європи, у Південній Кореї, Японії, Ізраїлю, Китаї й у США.

У листопаді 2005 року став володарем призу англійської компанії Слоугтер і Мэй (Slaughter & May) “Музикант року”. У вересні 2007 року Євген був запрошений виступити у декількох концертах у складі Лондонського Симфонічного Оркестру під орудою Валерія Гергієва і Сера Коліна Дэйвіса.

У 2007 році Євген став дійсним членом (Fellowship) Guildhall school. У вересні 2007 року у складі струнного квартету “Forte” виступав у резиденції примєр-міністра Великобританії (10 Downing str.).

З Вересня 2008 Євген є концертмейстером-солістом Національного одеського філармонійного оркестру під орудою Народного артиста України Хобарта Ерла (США), запрошеним концертмейстером-солістом Дніпропетровського камерного оркестра “Пори Року” під орудою Заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвина та концертмейстером-солістом Міжнародного молодіжного симфонічного оркестру Європи під орудою Паоло Олмі (Італія).

У 2014 разом із колегами з Національного одеського філармонійного оркестру заснував камерний оркестр. У березні 2018 оркестр мав участь в офіційному концерті відкритті нової концертної зали Urban Music Hall в Одесі та став оркестром-резидентом в Urban Music Hall.

У жовтні 2018 як запрошений концертмейстерсоліст відкрив сезон 2018/19 Симфонічного оркестру Бількент, Туреччина.

Грає на скрипці роботи італійського майстра Луіджі Леньяні 1850-60 рр.

Поділитись