Євген Кострицький – скрипка

Загальна інформація

Народився 1 грудня 1980 р. у Києві. З восьми років навчається гри на скрипці. У 1992 р. був зарахований у четвертий клас Київської середньої спеціальної музичної школи ім. М. В. Лисенка. Закінчив з відзнакою КССМШ ім. Лисенка і Hаціональну музичну академію України ім. П. І. Чайковського у класі педагога, заслуженої артистки України,  доц. Ярослави Рівняк. У 2007 р. закінчив аспірантуру в класі проф. Богодара Которовича.

У 2003 р. Євген виграв стипендію і  вступив до аспірантури Лондонської школи музики і драми Гуілдхол (Guildhall School of Music & Drama) у клас проф. Криштофа Сметани. Закінчивши успішно аспірантуру й одержавши ступінь магістра, з 2005 р. проходить курс камерної музики й на сьогодні є одним із перших студентів, номінованих школою  Гуілдхол на змагання у 2006/07 рр. на здобуття нового вищого диплома виконавця-соліста Гуілдхол (Guildhall Artist Diploma). З 2005 р. займається у класі проф. Девіда Такено.

Лауреат престижних міжнародних конкурсів.  У травні 1997 р. брав участь у Міжнародному конкурсі музикантів-виконавців ім. П’єра Лантьє в м.Парижі,  де став лауреатом першої премії. У травні 1998 р. брав участь у VI Міжнародному конкурсі камерної музики ім. Петера Коньовича в м. Бєлграді, Югославія, де став лауреатом першої премії. У 2001 р. здобув спеціальний приз на конкурсі ім. Я.Хейфеца у Санкт-Петербурзі. Брав участь у найбільших міжнародних фестивалях у Німеччині, Польщі і США. Удосконалювався на майстер-класах із такими всесвітньовідомими педагогами, як Олег Криса, Марія Тампере-Безродна, Марко Лакирович, Люіс Каплан, Зві Зайтлін, Борис Гарлицький, Михайло Копельман і ін.  Гастролював у багатьох країнах Європи й у США. Регулярно виступає в Україні з Дніпропетровським камерним оркестром «Пори року» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвіна.

У листопаді 2005 р. став володарем призу англійської компанії Слоугтер і Мэй (Slaughter & May) «Музикант року». У вересні 2007 р. Євген був запрошений виступити у декількох концертах у складі Лондонського симфонічного оркестру під керівництвом Валерія Гергієва і Сера Коліна Дэйвіса.

У 2007 р. Євген став дійсним членом (Fellowship) Guildhall school. У вересні 2007 р. у складі струнного квартету «Forte» виступав у резиденції прем’єр-міністра Великобританії (10 Downing str.).
З вересня 2008 р. Євген є концертмейстером-солістом Національного одеського філармонійного оркестру під керуванням заслуженого артиста України Хобарта Ерла (США) та є запрошеним концертмейстером-солістом Дніпропетровського камерного оркестру «Пори року» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвіна.

Поділитись

Найближчі події