Георгій Матвіїв – бандура

Загальна інформація

Георгій Матвіїв народився 11 вересня 1986 року в місті Миколаєві в родині службовців.

Це те, що Георгій розповідає про початок своєї музичної кар’єри: «все це почалося в той час, коли мені було 5 років, у мене були проблеми із запам’ятовуванням віршів, і мої батьки вирішили віддати мене в хор. Я проходив туди десь місяць або близько того. Потім керівник хору сказав, що хлопчик не має ні слуху, ні голосу. Після цього батьки забрали мене звідти, будучи абсолютно впевнені в тому, що музикантом мені бути не доведеться. На додаток до цього, я хотів бути банкіром в дитинстві і вже грав з моїми батьками в гру „банк“. Оскільки мені було п’ять, я думаю, саме тому мене відправили в школу з поглибленим вивченням математики. І якби не школа „Кобзарська наука“ при Миколаївському Муніципальному Колегіумі, в яку брали в основному за високі оцінки з математики — я б не став бандуристом… так що, це не я обрав бандуру, а бандура вибрала мене».

Після закінчення Миколаївського муніципального колегіуму, де власне і познайомився з бандурою, і паралельно двох класів ДМШ № 1, вступив до Миколаївського музичне училище (викладач Киррилюк Ц. Р.). Закінчивши всього два курсу, в 2003 році Георгій переїжджає в Одесу і рік відвідує підготовчі курси при музичній академії. У 2004 році Георгій Матвіїв надходить в Одеську Національну Музичну Академію им. А. В. Нежданової в клас Ніни Василівни Морозевич. Протягом навчання в консерваторії Георгій відвідував уроки з композиції в класі Сергія Львовича Шустова.

За 2003—2012 роки він отримав дипломи Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової (школа пед.практики, бакалаврат, магістратура, аспірантура) викладача, кандидата мистецтвознавства, заслуженої артистки України, професора Морозевич Н. В.

За час навчання Георгій Матвіїв винайшов багато нових прийомів гри на бандурі (які він із задоволенням демонструє на своїх майстер-класах по всій Україні), випустив 3 авторських альбому, написав і видав безліч наукових статей, 4 з яких були видані у Ваківських збірниках, а також видав 2 нотних збірки з авторськими творами для бандури соло.

Георгій Матвіїв на концерті Flëur (2010)
У 2009—2010 роках Георгій був учасником гурту Flëur, у складі якого брав участь у концертах та записі альбому «Тысяча светлых ангелов».

У 2011 році був створений перший в історії відео-кліп на композицію для бандури соло «Wild West Jazz» (Режисер Анастасія Урсу), який неодноразово транслювався на українському і російському телебаченні.

Одружений.Дружина бандуристка Катерина Мельниченко.

Поділитись