Марко Комонько – концертмейстер

Загальна інформація

Марко Комонько народився в 1975 році у Львові в родині музикантів. З шести років починає навчання гри на скрипці у свого батька. Згодом фахову освіту здобуває у провідних педагогів Центральної музичної школи при Московській консерваторії ім. П. Чайковського Світлани Безродної, Зої Махтіної, Маї Глезарової. В рамках Міжнародної благодійної програми «Нові імена» активно концертує країнами Європи, в Росії, Україні, Японії… Першу вагому перемогу здобуває на Міжнародному юнацькому конкурсі скрипалів ім. П. Чайковського (1992). Отримує премію та стає стипендіатом Фонду імені Ю. І. Янкелевича як один з найталановитіших учнів-«внуків» плеяди вихованців видатного педагога Юрія Янкелевича, про що говориться в книзі «Педагогическое наследие» Ю. І. Янкелевича, вид.1993р.

Після закінчення школи продовжує навчання у Великобританії в Лондонському Королівському музичному коледжі у професора Фелікса Андрієвського (1994-1999рр..) та блискуче завершує скрипкові студії в Німеччині (Кельн) у видатного скрипаля сучасності Віктора Трет’якова. Постійно концертує, отримує різні нагороди та найвагоміша на одному з найпрестижніших сучасних конкурсів-Лауреат другої премії Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Георга Куленкапфа (Кельн, 1993).

Живучи в Європі скрипаль навідується до рідного Львова, виступає з симфонічним оркестром (диригенти: Р. Сімович, І. Юзюк, П. Сондецкіс, Т. Кучер та інші) та «Віртуозами Львова» під батутом С. Бурка. Тривалий час його запрошують в якості соліста в Київську філармонію (диригенти В. Дядюра, Р. Кофман).

З 2004 року Марко Комонько проживає в Піденній Кореї, працює концертмейстером різних оркестрів та виграє конкурс на посаду концертмейстера Сеульського симфонічного оркестрі, який входить в вісімку найкращих оркестрів світу, при тім виступає як соліст, ансамбліст, записується на радіо та телебачення. В його репертуарі твори композиторів різних епох та стилів в тому числі і українських композиторів.

З 2014 року Марко Комонько працює солістом Львівської обласної філармонії.

Про нього пишуть:

«Натуральність гри, максимальна технічна досконалість та величезна музикальність-це головні риси гри Марка Комонька» (Владислав Сваха, Польща).

«Скрипаль Марко Комонько показав такий високий клас виконавської майстерності, таку культуру інтерпретації, такий рівень самовіддачі, що його концерт, без сумніву, став кульмінацією сезону» (Юрій Чекан «Дзеркало тижня», 2001).

«Марко Комонько майстерно, переконливо і надхненно виконав продуману програму. Комонько грає на повне ризико, показує багатство відтінків звучання, віртуозність, мужність, високу виконавську майстерність, чим захоплює і вражає слухача» (Сабіна Краймендаль, Нюрнберг, Німеччина, 24. 05. 2004).

Поділитись