Любава Сидоренко – композиторка

Загальна інформація

Українська композиторка, відзначена низкою національних та міжнародних премій: ім. Л. М. Ревуцького, ім. Б. Лятошинського, стипендіями фундації “Ernst von Siemens Musikstiftung” (м. Мюнхен, Німеччина). Вона є вихованкою Юрія Ланюка у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, кандидатом мистецтвознавства (2009). За роки навчання в Музичній Академії була стипендіатом Президента України та стипендії ім. Олега Криси, двічі ставала лауреатом міжнародного конкурсу композиції Gradus ad Parnassum, стажувалась за програмою Gaude Polonia у Краківській музичній академії, клас композиції професора Збіґнєва Буярського.

У 2004 році швейцарське видавництво Sordino уклало з Любавою Сидоренко контракт на видання її камерних композицій. Твори композиторки внайширшому спектрі жанрів — від симфонічної, камерної до електронної музики – записані на 4-х компакт-дисках, увійшли до фондових записів Українського, Польського та Німецького радіо та телебачення, звучать у багатьох країнах світу. За останні кілька років вона яскраво заявила про себе оригінальними прем’єрами, серед яких найважливішими є студійне виконання та запис симфонії Ab initio на замовлення баварського радіо Bayerischer Rundfunk оркестром Bamberger Symphoniker, а також прем’єрні виконання на таких знаних у цілому світі фестивалях, як «Варшавська осінь» (м. Варшава, Польща), «Оксамитна куртина» (м. Краків, Польща), «Трибуна сучасних жіноккомпозиторів-2007» (м. Кельн, Німеччина), та «Прем’єри сезону» (м. Київ), «Контрасти» (м. Львів), «Два дні і дві ночі» (м. Одеса) тощо.

Симфонія Ab initio є дипломною роботою авторки, написана 2004 року і вперше прозвучала у виконанні оркестру Леополіс під батутою Оксани Линів. Згодом її виконували у Києві на фестивалі «Київ Музик Фест» (диригент Вікторія Жадько) та у Львові (диригент Станіслав Веляник). Із польським віолончелістом та диригентом Анджеєм Бауером українську композиторку єднає особлива співпраця, адже саме на його замовлення вона написала один із найцікавіших своїх творів – Oktagon для октету віолончелей, що вперше прозвучав у виконанні варшавської групи Cellonet (мистецький керівник — Анджей Бауер) під час XII Radziejowickich spotkań (м. Раджєйовіци, Польща).

Поділитись