Соломія Сорока – скрипка

Загальна інформація

Скрипалька Соломія Сорока народилася у Львові, де закінчила Львівську спеціальну музичну школу імені Соломії Крушельницької у класі Григорія Хейфеца. Продовжувала навчання у Київській консерваторії, а пізніше і в аспірантурі у Богодара Которовича та Людмили Цвірко.

Є лауреатом конкурсів ім. Лисенка, Прокоф`єва та Золотої Осені. В 2001 захистила докторат в Істменській Школі Музики (Eastman School of Music) у Сполучених Штатах Америки у професора Чарльза Кастельмана.

Соломія Сорока дебютувала у віці десяти років з Львівським філармонійним оркестром з концертом Мендельсона. З того часу неодноразово виступала з оркестрами США, Австралії та України. Сорока концертувала у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Німеччині, Італії, Чехії, Китаї, Кореї та Тайвані, де зокрема виступала з прем`єрами творів українських композиторів Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика та Євгена Станковича.

Соломія Сорока проживає зі своїм чоловіком, американським піаністом Артуром Ґріном та синами Теодором і Антоном в Сполучених Штатах Америки. Вона є професором скрипки в Ґошенському університеті, що в штаті Індіана, а також викладає на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та в квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США.

Поділитись