Орест Цимбала

Загальна інформація

Орест Цимбала – відомий український співак, автор багатьох мистецьких проектів.

Народився у Львові. Закінчив акторське відділення вокального факультету Львівського Музичного Інституту ім. М. Лисенка (тепер: Львівська Національна Музична Академія ім. М. Лисенка).

У 2010 р. випустив дебютний альбом “Сон про кохання”, який складається з пісень Богдана Весоловського і Степана Гумініловича. «Слухаючи елегантне виконання Орестом Цимбалою пісень, що входять у це видання, треба сказати, що це – розкішний інтимний романтизм, це – українська естрада у найкращому виконанні. Орест Цимбала цим диском зумів повернути до життя українські пісні 1930-40-х років…». (Володимир Луців, «Свобода», Нью-Йорк, 22.10 2010).

У 2015 р. видав другий альбом “Повернеш” до 100-річчя Б. Весоловського.

Автор ідеї та організатор багатьох творчих вечорів та мистецьких проєктів, зокрема ювілейних концертів видатних українських поетів та композиторів, які відбулись у Львівській філармонії: Ростислава Братуня, Богдана Стельмаха, Миколи Петренка, Володимира Луціва, Ольги Ільків, Богдана-Юрія Янівського, Степана Гумініловича, Анатоля Кос-Анатольського та ін.

До 90-ліття зв’язкової Головного командира Української Повстанської Армії Романа Шухевича, багатолітнього політв’язня радянських тюрем, поетеси ОЛЬГИ ІЛЬКІВ упорядкував її поетичну творчість та зініціював видання збірки “У тенетах двох “закриток”” та аудіо-компакт диску “Повстанське танго” (Львів: Каменяр, 2011) До 90-ліття видатного поета, класика української літератури РОСТИСЛАВА БРАТУНЯ зібрав та упорядкував пісні на його слова найвідоміших українських композиторів (“Забутої мелодії нагадую мотив”, Львів: Сполом, 2017)

Засновник Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського, метою якого є збереження і популяризація творчої спадщини основоположників української естрадної пісні, відродження кращих традицій українського ретро, підтримка молодих талановитих виконавців. Перші три фестивалі відбувалися у Львові та Києві (2015), у Львові та Полтаві (2017), в Одесі (2018) і дали яскраву нову генерацію виконавців.

Засновник Міжнародного фестивалю неаполітанської пісні “Зорі Неаполя” на українські тексти. Перший фестиваль відбувся 12 жовтня 2016 р. у Львівській Національній Опері. ІІ фестиваль відбудеться у Львівській Національній Філармонії 13 листопада 2018 р.

Поділитись