Маґдалена Бояновіч – віолончель

Загальна інформація

Віолончелістка народилася 21 жовтня 1988 р. у Варшаві.

Є випускницею загальноосвітньої музичної школи ім. Зенона Бжевського у Варшаві, де вона навчалася грі на віолончелі під керівництвом проф. Анджея Oркіша. У 2010 р, закінчила з відзнакою музичний університет Фридерика Шопена у Варшаві в класі проф. Анджея Бауера. Свої вміння вона вдосконалила на майстер-класах в Брюсселі, Зальцбурзі, Пінсванзі (Австрія), Кронберзі (Німеччина), де вона працювала під керівництвом видатних віолончелістів, а саме: Філіп Мюллер, Юліус Бергер, Клаус Райхардт, Вікторія Яглінг, Казімєж Михалик і Арто Норас.

Лауреат багатьох національних і міжнародних конкурсів, в тому числі І місце на Загальнопольських прослуховуваннях віолончелістів музичних шкіл ІІ ступеня в м. Лодзь (2004), нагороди на III Міжнародному конкурсі для молодих віолончелістів ім. Ю. Дотцауера в Дрездені (2005), І місце на VI Музичному конкурсі ХХ і ХХІ століття для молодих виконавців в категорії учнів музичних шкіл II ступеня (2005), І місце VIII Міжнародному конкурсі віолончелістів в Ліцен (Австрія, 2006), ІІІ місце на I Міжнародному конкурсі віолончелістів ім. Кшиштофа Пендерецького в Кракові (2008), ІІ місце на LXIX Міжнародному конкурсі віолончелістів ім. Людвіга ван Бетховена в Градец (Чехія, 2010), а також ІІ місце і дві спеціальні нагороди на VIII Міжнародному конкурсі віолончелістів ім. Вітольда Лютославського у Варшаві (2011). У 2009 р. вона стала півфіналісткою II Міжнародного конкурсу віолончелістів Гаспара Кассадо у Токіо (Японія), одного з найбільш престижних віолончельних конкурсів у світі.

Виступала з концертами в Польщі і за кордоном: Німеччина, Нідерланди, Франція, Бельгія, Австрія. Вона брала участь в XXIII загальнопольському фестивалі «Тиждень талантів» в центрі Ігнація Яна Падеревського у Taрнуві (2005), XV Загальнопольському фестивалі «Зірки сприяють» в Єленій Гурі, а також в серії концертів «Майстри польської віолончелістики» в Зеленій Гурі і «Festival au Leman» у Тонон-ле-Бен (Франція). Учасниця зустрічі «Мій Талант для Польщі», яку організував президент Польщі Лех Качинський (2006).

У якості солістки вона виступала з оркестрами національної філармонії, Філармонії Підкарпатської в Жешуві, Зеленій Гурі, Лодзі, Дольносльонську під керівництвом таких диригентів, як Тадеуш Войцеховський, Єжи Koзек, Міхал Нестерович і Павел Пшитоцький.

Важливе місце в репертуарі Магдалени Бояновіч займає сучасна музика. Вона виконує твори не тільки соло, але також і з іншими виконавцями – гурт Cellonet (на чолі з Анджеєм Бауером,) і в дуеті з акордеоністом TWOgether DUO Мацєєм Фронцкевичем. Нову музику представляла під час престижних фестивалів, таких як «Musica Moderna» у Лодзі, на Фестивалі польської музики в Кракові, «Варшавська осінь» і «Musica Polonica Novа» у Вроцлаві.

Вона була багаторазовою стипендіаткою Національного дитячого фонду (2001-2008) і Міністра культури і національної спадщини. У 2009 р. за запис диску з польською сучасною музикою (дует з Мацєєм Фронцкевичем) оримала стипендію «Молода Польща».

Поділитись