Бартош Козяк – віолончель

Загальна інформація

Бартош Козяк є переможцем III Міжнародного конкурсу віолончелістів імені Вітольда Лютославського у Варшаві, Польща, 2001 р., Міжнародного конкурсу сучасної камерної музики в Кракові, зайняв 2-ге місце на Міжнародному конкурсі віолончелістів в Тхоньєні, Корея, 2006 р. (“Isang Yun in memoriam”), 2-ге місце на конкурсі Миколи Лисенка в Києві, 2007 р., а також є лауреатом і переможцем спеціального призу на музичному фестивалі Празька весна 2006 року.

Бартош також отримав приз на Міжнародному конкурсі імені Чайковського в Москві 2002 р. і конкурсі “ARD” у Мюнхені 2005 р. У 2003 році він отримав спеціальний приз Фонду польської культури, який йому вручала Ева Подлеш.

Бартош Козяк є володарем стипендії, наданої французьким урядом і учасником програми “Молода Польща” Міністерства культури Польщі.

Він виступав у Берлінському Концертгаусі, Рудольфінумі в Празі, Музикограді в Парижі, Театрі Політеама в Палермо, Студії Вітольда Лютославського і Варшавській філармонії.

Як соліст, Бартош Козяк співпрацював з Польським національним філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром польського радіо в Катовіце, оркестром “Sinfonia Varsovia” та “Sinfonietta Cracovia”, філармонічним оркестром Монте-Карло, Мюнхенським камерним оркестром, Празьким філармонічним оркестром, оркестром Варшавського і Будапештського радіо, а також виступав у більшості філармонійних залів Польщі під керівництвом Кшиштофа Пендерецького, Яна Кренца, Антоні Віта, Габріеля Хмура, Яцека Каспшика, Тан Дуна і Массіміліано Калді.

З 2007 року він грає на фортепіано зі скрипалькою Каєю Данчовською і піаністкою Юстиною Данчовською.

Його запрошують на такі відомі фестивалі як “Варшавська осінь”, Великодній фестиваль імені Л. ван Бетховена, фестиваль у Мекленбург-Передня Померанія, фестиваль “Young Euro Classic” в Берліні, фестиваль “Шопен і його Європа” та ін.

Протягом багатьох років Бартош Козяк виступає з піаністкою Агнєшкою Козло.

Нещодавно Бартоша почали регулярно запрошувати на концертні проекти Кшиштофа Пендерецького. Він брав участь в першому записі “Concerto Grosso”, під керівництвом Кшиштофа Пендерецького і зробив декілька записів для польського радіо.

Бартош Козяк закінчив із відзнакою “Magna cum Laude” Університет імені Ф. Шопена у Варшаві, де навчався у класі професора Казимира Михалика і Анджея Бауера, та Вищу національну музичну консерваторію в Парижі, під керівництвом Філіпа Мюллера.

Завдячуючи Каї Данчовській, він грає на віолончелі 19 століття, що є копією інструменту Дж. Б. Гваданіні, на якій раніше грав видатний польський віолончеліст Дезидеріуш Данчовські.

Бартош Козяк є представлений Товариством імені Людвіга ван Бетховена.

Поділитись