Віктор Рекало – віолончель

Загальна інформація

Народився у Харкові, випускник Харківської спеціалізованої музичної школи (клас Л. Нікуліної) та ХНУМ ім. І. П. Котляревського (клас проф. О. Щелкановцевої). У рамках майстер-класів стажувався у проф. Ігора Гавриша (Росія), проф. Вальтера Дешпаля (Хорватія), проф. Райнхарда Лацко (Швейцарія), проф. Наталії Гутман (Росія), проф. Лукаша Франта (Польща).

Лауреат та дипломант міжнародних конкурсів ім. Ф. Дотцауера (Дрезден, Німеччина), ім. Д. Поппера (Варпалота, Угорщина),

ім. Й. Дрогомірецького (Катовіце, Польща), півфіналіст Другого та Третього міжнародних конкурсів ім. М. Лисенка (Київ), учасник

24-го Міжнародного конкурсу ім. Л. Яначека (Брно, Чехія).

Стипендіат Міжнародної спільноти Асоціації Вагнерівських товариств (2010).

Стипендіат Міністерства культури Польщі у рамках програми Gaude Polonia (2015).

Здійснив кілька записів на CD, зокрема з музикою Б. Лятошинського (перший у світі студійний запис «Українського квінтету»).

Віктор концертує як соліст та камерний музикант в Україні та за кордоном, співпрацює з ансамблями сучасної музики Sed Contra Ensemble (Київ) та «Ухо-ансамбль» (Київ).

З 2017 є артистом НКА «Київські солісти».

Брав участь у багатьох престижних фестивалях та музичних проектах на теренах України і за кордоном, серед яких Фестиваль сучасної музики «Контрасти» (Львів), Alfa Jazz Fest (Львів), Форум сучасного мистецтва ім. Лютославського (Люблін, Польща), Poznańska Wiosna Muzyczna (Познань, Польща), KCMD (Київ), Kyiv Music Fest (Київ) та інші.

Є ініціатором та учасником правиконань творів українських композиторів В. Бібіка,

О. Щетинскього, С. Пілютікова, А. Загайкевич, С. Зажитька.

Є музичним директором Галереї сучасного мистецтва «COME IN» (Харків) та «Камерної Сцени CXID OPERA» Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім. М. В. Лисенка.

У 2007-2012 рр. успішно вів клас віолончелі Харківської спеціалізованої музичної школи.

З 2018 р. — запрошений професор Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU) та викладач Music Arts Academy (Київ).

Поділитись