Маркіян Мельниченко – скрипка (Україна-Австралія)

Загальна інформація

Народжений у Львові, українсько-австралійський скрипаль Маркіян Мельниченко працює викладачем Мельборнської Консерваторії в Австралії. Він виступав як соліст, концертмейстер і камерний музикант на сценах у 17 країнах.

Вчився в Істменській Консерваторії, США, у професора Олега Криси, де отримав диплом з відзнакою, закінчив аспірантуру та був першим скрипалем за 50 років якому присудили спеціальну нагороду ‘майстерності виконавського мистецтва’.

Мав сольні виступи в престижних залах Америки (Alice Tully Hall – Ню Йорк, Kennedy Centre – Вашінґтон, Рочестер, Сіракуз, Бафало) та Австралії (Мельборн, Аделаїда, Бенала, Сідней, Канбера), та з оркестрами Львівської Філармонії, Кобе Сіті та штату Вікторії. В 2014-ому році був запрошений виступити в струнному квартеті на інавгураційних святкуваннях Президента США — Барака Обами. Будучи концертмейстром оркестру Гантінґтауер, гастролював у Австралії, Ново-Зеландії, Франції, Англії, Голандії, Бельгії, Італії, Німеччині, Австрії (де оркестр став лауреатом першої премії міжнародного конкурсу ‘Сума Кум Лауде’) та Чехії.

Отримав звання лауреата на міжнародному конкурсі Олега Криси у Львові (перша премія — 2013), міжнародному конкурсі Майкела Гіла в Ново-Зеландії (австралійська премія — 2014) та національному конкурсі ‘Великі Романтики’ в Австралії (перша премія — 2014). Брав участь в міжнародних конкурсах Королеви Елізавети (Бельгія), Пабло де Сарасате (Іспанія), Леопольда Моцарта (Німеччина), Георгія Енеску (Румунія), Сеолу (Південна Корея), Сендаю (Японія) та Лисенка (Україна).

Поділитись